i7 8750 Undervolt

tolganevermind

Hectopat
Daha fazla  
Monster Abra A7 v8.1.1 kullanıyorum. i7 8750 işlemciye sahip. Lanet olsun ki işlemci yük altında Max 93 dereceye ulaşıyor. Turbo Boost'u kapattığım zaman hiçbir sıkıntı yok. Yük altında Max 70. Termal macunu değiştireli 2 ay olmadı, Arctic MX4 kullanıyorum. Bir süredir XTU'da undervolta uğraşıyorum -0.130'a kadar düşürmeme rağmen 1 derece bile oynama yok. Stabilite olarak da bir sıkıntı yok. Yardımı önerisi olan var mı acaba?

Undervolttan önce stres testinde kaç GHZ oluyordu, undervolttan sonra kaç? Ben XTU ile 98 derece görüyorum undervolttan önce 2.90 GHZ sabitliyor, sonrasında derece aynı fakat 3,34 GHZ'e sabitliyor.

Ben yerinde olsam satıp kurtulmaya bakarım. Monster vardı bende de. v9.1.2'miydi neydi sanırım. i7 7700HQ ve GTX 1050 vardı. Sürekli mavi ekran ve ötme sesi veriyordu. Birine satıp kurtulup Lenovo Legion alıp memnun kalmıştım. Dizüstü hayatımın en iyi zamanı Lenovo Legion kullandığım zaman olmuştu. Abi Monster'ın parçalar dandik bir kere onu bilerek alacaksın. Donanım kısmına laf söylettirmem ama. Anakart, fan, kasa kalitesi gerçekten kötü. Ee adamlar bir yerden kısacak ki diğerlerinden ucuza satabilsin. Şimdi millet Monster'a hücum edince fiyat-performans olmaktan çıktı artık. HP Pavilion, Lenovo Legion, ASUS varken de bu saatten sonra Monster alanın aklına acırım.

Monster Abra A7 v8.1.1 kullanıyorum. i7 8750 işlemciye sahip. Lanet olsun ki işlemci yük altında Max 93 dereceye ulaşıyor. Turbo Boost'u kapattığım zaman hiçbir sıkıntı yok. Yük altında Max 70. Termal macunu değiştireli 2 ay olmadı, Arctic MX4 kullanıyorum. Bir süredir XTU'da undervolta uğraşıyorum -0.130'a kadar düşürmeme rağmen 1 derece bile oynama yok. Stabilite olarak da bir sıkıntı yok. Yardımı önerisi olan var mı acaba?
Voltaj olarak senin dediğin gibi oluyor undervoltage ile daha yüksek ghz lere çıkabiliyorum ama sıcaklıkta düşüş yok çözemedim :)
Belirlediğin voltajı belki tam sabitleyememiş olabilirsin. BIOS voltaj modlarında "Adaptive" seçeneği varsa sistem yine duruma göre belirlediğin voltajdan fazlasını hedefler. O ayarı "Offset" yapmayı deneyebilirsin.
maalesef bios voltaj ayarlarını düzenlememe izin vermiyor.

Voltaj olarak senin dediğin gibi oluyor undervoltage ile daha yüksek ghz lere çıkabiliyorum ama sıcaklıkta düşüş yok çözemedim :)
deşme yaramı geçen sene bu zamanlarda almıştım tam doların delirdiği zamanlarda. Render amaçlı kullandığım için CPU yüksek sisteme yöneldim gel gör ki sıcaklıklardan işlemcinin performansını alamıyorum.

A5 v13.4 kullanıyorum i7 8750H modeli. Senelik bakımını geçen yaptırdım. %100 kullanımda 82 dereceyi geçmiyor CPU fanlar otomatik ayardayken. Bakım yaptırdınız mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı