i7 8750H ve i7 7700HQ İşlemci Farkı

Orcoo95

Hectopat
7600 TL’ye kadar notebook bakıyorum. Monster önermeyin iade ettim. Bir daha düşünmüyorum. Yeni işlemciler de çıkmış, arada kaldığım modellerin linki aşağıdadır. Farklı önerilere açığım soğutması iyi olmasını istiyorum. Isıdan işlemci güç kısmasın. 8700HQ beklerken 8750H çıktı. Yeni işlemciler hakkında bilgi ve 7700HQ’la farklarını ve hangisinin alınması gerektiğin hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 8750H alman daha mantıklı. Daha güçlü işlemcisi var. Gerçi ikisinden de memnun kalırsın. Bütçen varsa i7 8750H al. Bütçem yok diyorsan diğer model de gayet güçlü.

i7 8750H alman daha mantıklı. Daha güçlü işlemcisi var. Gerçi ikisinden de memnun kalırsın. Bütçen varsa i7 8750H al. Bütçem yok diyorsan diğer model de gayet güçlü.

İkiside yakin fiyatlı zaten ama bilen birinden yorum istedim. Yeni işlemci ısınma sorunu var mı ? Base 2.2 GHZ düşük geldi. İnceleme yok doğru düzgün.

İnternette aramaya 8750h vs 7700hq yazarsan aradaki farkı kıyaslayan yabancı siteler mevcut. Ancak skor olarak mevcut. İşlemci yeni çıkmaya başladı henüz belki video olarak aynı ekran kartı olup da işlemci açısının farkını test eden bir video olsaydı o işimize yarayan en önemli bilgi olacaktı.
Şunu belirteyim çok araştırdım. Yeni nesil işlemci gerçekten çok daha iyi olmuş. Çoklu çekirdek performansı artmış. İlerde oyunlar için ideal olacaktır. 2.2 GHZ kısmı çok da takılacak durum değil oyun esnasında en üst hızına ulaşıyor. Örneğin 7700HQ masaüstü işlemcisi olan 7700K' nın oldukça gerisinde kalırken, 8750H performans anlamında her ikisinide rahat geçmiş. İkiside yakın fiyat olduğundan yeni nesili seçmen daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Base hızının düşüklüğü pek önemli değil diye biliyorum sonuçta gerektiği zaman gerekli hıza ulaşabiliyor işlemci. Düşük base hızı hem güç tüketimini hemde boştayken ki (video izleme vb.) durumlarda daha az ısınmasını sağlar. Yüksek hızdaki sıcaklık değerleri için henüz pek video yok malesef. Benchmarklarda 8750H oldukça üstün çıkıyor ama.

İncelemeler ne zaman yaygınlaşır acaba ? 30 Nisana kadar alıcam. Cihazlar arasında işlemci ve klavye harici fark yok sanırım.

Panel farkı olabilir yeni nesilde TN paneli mevcut diğer linktekinde ise hiç bir şey yazılmamış sadece FH olarak geçmiş. TN mi İPS mi kaç herz vs filan net bir bilgi yok.

Panel farkı olabilir yeni nesilde TN paneli mevcut diğer linktekinde ise hiç bir şey yazılmamış sadece FH olarak geçmiş. TN mi İPS mi kaç herz vs filan net bir bilgi yok.

İkiside TN panel çünkü 120 Hz 3ms IPS panellerde düşük olasılıktır.

Recep bey ile Ali bey ne zaman incelicekler acaba MSI çıkardığına göre incelemek içinde gönderir. RYZEN işlemciler çok hızlı incelenmişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yeni işlemcili modelde sanırım SATA SSD ve hoparlör farkı var. GE63’de 2 subwoofer vardı. Benim için sorun degil ama farklı anakart olsun görünmeyen kısımda daha farklar varsa açıklayacak biri varsa çünkü anakartta değişiyor. Benim için hız ve uzun ömürlülük önemli gerisi süsleme oluyor. Klavyenin her tuşuna farklı renk kullanmayacağım bir şey örnek olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu yeni işlemcili modelde sanırım sata ssd ve hoparlör farkı var. GE63’de 2 subwoofer vardı. Benim için sorun degil ama farklı anakart olsun görünmeyen kısımda daha farklar varsa açıklayacak biri varsa çünkü anakartta değişiyor. Benim için hız ve uzun ömürlülük önemli gerisi süsleme oluyor. Klavyenin her tuşuna farklı renk kullanmayacağım birşey örnek olarak.
İşlemci değiştiği için doğal olarak anakartı da değişik. Her iki ürünün anakartı farklı. Bunun performansa etkisi yok tabi. Video da dikkatimi çeken stres testinde sıcaklık değerlerin iyi olduğunu gördüm bu iyi artı. Bence yeni nesil laptop daha avantajlı durumda.

Passmark sonuçları:

i7-8750H = 12365

i7-7700HQ = 8866

i7-8750H ile i7-7700HQ arasında neredeyse %50 oranında performans farkı var. MSI GE63VR 7RE(Raider) tasarım olarak daha iyi ama MSI GP63 Leopard'da 8. nesil işlemci var. Ekran kartları aynı ve bunun dışında her ikisi de 120Hz 3ms panele sahip.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı