Çözüldü i7-920 Sistem PUBG'de aniden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

kerempekdgn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle geçen yıl aynı sorunu yaşadım ve sorunu bir şekilde çözmüştüm. Onun üstüne W11 format attım tekrar Windows 10 döndüm HDD değiştim vs bilgisayar sıfır konuma gelmişti. Bu yıl tek oynadığım oyun Valorant, GTA 5 FiveM. PUBG oynamak istediğimde tekrar aynı sorunla karşılaştım. Arayüzde sorun yok maç bulduğunda ya yüklenme ekranında bilgisayar aniden kapanıyor ya da uçağa bindiğimde aniden kapanıyor. Mavi ekran vs hiçbir hata yok direk siyah ekran ve bilgisayar kapalı konuma geliyor. Bütün konuları okudum ancak bir çözüm bulamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Dip not: PSU, işlemci, ekran kartı kısacası tüm donanımlarımı stres testine sokup en az 1 saat test ettim hiçbirinde bir sorun yok.

Sistem özellikleri;

i7-920 3.2GHz OC yapıldı. Soğutma sistemim iyi 65 dereceyi geçmiyor yükte.
12 GB DDR3 RAM 1600MHz.
GTX960 100me 2 GB ekran kartı.
400W PSU.

Çözüm
Varmı daha önce yaşayan sorunu çözen
Sorunu çözdüm;

Dün sabah bilgisayarı açtığımda anakart otomatik olarak işlemci hızını ve ram mhz'sini stock seviyeye indirdi ve voltajlarda sorun olduğunu bildiren bir uyarı verdi. Biosa girip oc ayarlarından 3.2ghz olan işlemci hızımı 3.66ghz çekip, cpu voltajı 1.26v dan 1.21v'a indirerek sorunu çözdüm. Eğer oc yapıp da bu durumlarla karşılaşan arkadaşlar olursa tavsiyem voltajı yükseltmek yerine voltajı düşürerek 24 saat sistemi test etsin. Eğer hala sorun yaşan varsa bios ayarlarından LLC seviyesini 1 veya enabled yapabilir. Herkese iyi forumlar.
PUBG'nin korsanımı varmış ya xd. Sıcaklık değerleri işlemcim maksimum 64-65 ekran kartım 59 61 onun üstüne çıkmaz.

RTX 2080e kadar besleyebiliyor. Güzel bir sıvı soğutma ile 4.2OC yapabilirsen 3080i %80 değerlerde besleyebilir :)

Evet korsanı var ve şahsen düşüncem sorun oyundan kaynaklı ama sorunun ne olduğunu bilemiyorum benden bu kadar.

Varmı daha önce yaşayan sorunu çözen
Sorunu çözdüm;

Dün sabah bilgisayarı açtığımda anakart otomatik olarak işlemci hızını ve ram mhz'sini stock seviyeye indirdi ve voltajlarda sorun olduğunu bildiren bir uyarı verdi. Biosa girip oc ayarlarından 3.2ghz olan işlemci hızımı 3.66ghz çekip, cpu voltajı 1.26v dan 1.21v'a indirerek sorunu çözdüm. Eğer oc yapıp da bu durumlarla karşılaşan arkadaşlar olursa tavsiyem voltajı yükseltmek yerine voltajı düşürerek 24 saat sistemi test etsin. Eğer hala sorun yaşan varsa bios ayarlarından LLC seviyesini 1 veya enabled yapabilir. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı