i7 920 Sistemde oyunda FPS bir anda 0'a düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

GriTon

Decapat
Daha fazla  
RAM
4GB
Ekran kartı
HD 6850
Anakart
X58
İşlemci
i7 920
2 ay önce Valorant oynuyordum sonra bir anda oyundayken FPS 100 iken bir anda 0 oluyor ve düzelmiyor. Normalde FPS en dusuk 80 oluyor bu bir süreliğine kendiliğinden geçti sonra gene olmaya başladı. Maçtan atiyor sürekli ceza yiyorum. Biktim 10 tane hesap açtım hepsi banlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ay önce Valorant oynuyordum sonra bir anda oyundayken FPS 100 iken bir anda 0 oluyor ve düzelmiyor. Normalde FPS en dusuk 80 oluyor bu bir süreliğine kendiliğinden geçti sonra gene olmaya başladı. Maçtan atiyor sürekli ceza yiyorum. Biktim 10 tane hesap açtım hepsi banlı.
Oyun oynarken muhtemelen işlemcin fazla ısınıyor. Oyundayken Core Temp uygulamasından işlemci sıcaklığını kontrol et.

Artı olarak ram den kaynaklandığını düşünüyorum.

İşlemci sıcakigi 60 derceyi gecmiyor.
Bu anakarta göre RAM nereden bulabilirim 4 GB veya 8-16 fark etmez.
AIDA 64 uygulamasından bilgisayarının ne kadar ram desteklediğine bak ve belleğin özelliklerine göre aynısını al internetten bulursun.
AIDA 64 uygulamasından bilgisayarının ne kadar ram desteklediğine bak ve belleğin özelliklerine göre aynısını al internetten bulursun.
(mhz ve cl değerlerine göre) marka fark etmez.

(mhz ve cl değerlerine göre) marka fark etmez.
İşlemci ne kadar ram destekliyor ve anakart ne kadar destekliyor bunlara bak.

Arkadaşlar bugün başka hesapla oyuna girdim 4 saat oynadim hiç sorun olmadi sonra normal hesaba gectim daha 1.maçtayken yine ayni sorun hesapta her şey en düşükte acaba sıkıntı oyundamı.
AIDA 64 uygulamasından bilgisayarının ne kadar RAM desteklediğine bak ve belleğin özelliklerine göre aynısını al internetten bulursun.

(MHz ve CL değerlerine göre) marka fark etmez.

İşlemci ne kadar RAM destekliyor ve anakart ne kadar destekliyor bunlara bak.

Çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı