i7 9700K sistem yükseltmesi

ss1984

Decapat
İyi günler arkadaşlar. Şu an kullandığım i7-4790K + 16 GB RAM + MSI Z97 GAMING 3 anakartlı sistemimi i7- 9700K sisteme güncellemek istiyorum. Bu konuda tavsiyelerinize açığım. Ekran kartım 1080Tİ ve değiştirmeyi düşünmüyorum. Benim kafamdaki parçalar;

İşlemci; Intel i7-9700K işlemci
RAM; 16 GB DDR4 RAM ( marka ve model tavsiyesi istiyorum. Tercihim 8x2 Dual modeller )
Anakart; MSI MAG Z390M Mortar 1151 DDR4 4400(OC) HDMI DVI DISPLAY M.2 USB3.1 RGB mATX

Bunlar harici Kasa + İşlemci soğutucusu için ayrıca tavsiyelerinizi istiyorum. İşlemci için
Overclock düşünmüyorum. Diğer parçalar HDD + SSD + ekran kartı ve güç kaynağı şimdiki sistemden alınacaktır. Bütçe 5000-5500 arası olacak. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve anakart tercihiniz gayet iyi. RAM tavsiyem Corsair Vengeance 3000 veya 3200 MHZ olacaktır. İşlemci soğutucusu hakkında pek bilgim yok ona öneri yapamayacağım. Kasa olarak bunu öneririm hava akışı ve malzeme kalitesi çok iyi.

Kasa olarak bende bu kasayı düşünüyorum. Fiyat - performans ürünü gibi geldi bana. Teşekkürler.
Bu soğutucuyu eklersem bütçeyi biraz aşıyorum sanırım. Çok iyi bür soğutucu eminim ama overclock yapmayacağım için fazla olabilir mi ?

Bu soğutucuyu eklersem bütçeyi biraz aşıyorum sanırım. Çok iyi bür soğutucu eminim ama overclock yapmayacağım için fazla olabilir mi ?
Overclok yapılmayacak ise K serisi işlemci almanın bir anlamı yok, i7 9700K ve i7 9700 stock olarak neredeyse aynı performans da, i7 9700 alabilirsiniz OC yapılmayacak ise.

Overclok yapılmayacak ise K serisi işlemci almanın bir anlamı yok, i7 9700K ve i7 9700 stock olarak neredeyse aynı performans da, i7 9700 alabilirsiniz OC yapılmayacak ise.
Aslında aralarında 300 TL gibi bir fark iki işlemcinin. O sebepten K alıp ilerisi için avantaj sağlamak istemiştim. Teşekkür ederim tavsiyen için. Dikkate alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı