i7 9700K sıvı soğutma önerisi

sinankytrn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba i7 9700K işlemcimi alalı yaklaşık 8 ay oldu. Aldığımdan beri ısınma sorunu yaşıyorum.
4,6GHz'de çalışırken yükte 85 dereceleri görüyor. Bende 4,3GHz'de çalıştırıyorum ısı bayağı düşüyor 70'i geçmiyor hatta. Aqua Dark 120mm sıvı soğutmam var. Sorun sıvı soğutmada mı diye düşünmeden edemiyorum. Z390 phantom anakartım, Dark N10 advanted kasam var. Isıyı ciddi derecede aşağı çekecek bir sıvı soğutma önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 4.8 GHZ çalıştırdığımda stres testi alınta 72 73 ü geçmiyor.
Sıvı soğutman da olabilir lakin kasa içi hava akışı gibi sebepler de olabilir.

Bütçe belirtmeniz lazım. Kasanın özelliklerine erişemedim neden bilmiyorum. Üst veya ön kısmı 280mm radyatör destekliyorsa Kraken X62, 240mm destekliyorsa Kraken X52 öneririm. Her şey bir yana; kasanıza uyuyorsa Fuma 2 alıp geçebilirsiniz.

Ben 4.8 GHz çalıştırdığımda stres testi alınta 72 73'ü geçmiyor.
Sıvı soğutman da olabilir lakin kasa içi hava akışı gibi sebepler de olabilir.

Merhabalar kasam bu. Beni kurtarabilir misiniz bu stresten :) kafayı yiyeceğim en sonunda.burdan görebilirsiniz hava akışını aslında gayet iyi

Bütçe belirtmeniz lazım. Kasanın özelliklerine erişemedim neden bilmiyorum. Üst veya ön kısmı 280mm radyatör destekliyorsa Kraken X62, 240mm destekliyorsa Kraken X52 öneririm. Her şey bir yana; kasanıza uyuyorsa fuma 2 alıp geçebilirsiniz.

Kasam bu.Bütçem 700 tl

Kasan destekliyorsa Cooler Master Masterliquid Lite 240 al. RGB olsun diyorsan ekstra 150 lira daha var RGB modelini al. Kasa desteklemiyorsa Cooler Master Masterliquid Lite 120 lik te senin işini kesinlikle görecektir.

Kasan destekliyorsa Cooler Master Masterliquid Lite 240 al. RGB olsun diyorsan ekstra 150 lira daha var RGB modelini al. Kasa desteklemiyorsa Cooler Master Masterliquid Lite 120'lik te senin işini kesinlikle görecektir.

Bu ısınma sorununu o kadar çok araştırdım ki. Sıvı soğutmanın fanlarını ters çevir diyorlar. Elle voltaj ayarla diyorlar. Şimdi yeni aldığım sıvı soğutmada da aynı ısı olursa param boşuna gidecek. Ne yapmalıyım sizce?

Sıvı soğutma zaten kötü.

240 MM sıvı soğutma takılıyorsa bu modeli öneririm.

Geri
Yukarı