Çözüldü i7 9700K ve RTX 2080 Apex Legends Yüksek FPS'e rağmen akıcı değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

SemXhy

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim üzere oyun içi FPS değerim yüksek olmasına rağmen akıcı hissettirmiyor. Ekran kartı olarak RTX 2080'e işlemci olarak da i7 9700K mevcut. Monitörüm 144Hz ve 120-300 arası FPS alıyorum. Bu akıcılık sorununu çözmek için birçok yöntem denedim ancak hiçbiri işe yaramadı.
Örnek olarak denediğim yöntemler;
-Triple Buffered'a aldım.
-Texture streaming Budget'ı azaltıp/artırdım.
-Oyun içinden grafik ayarlarının hepsini yükseltip alçaltmayı denedim.
-FPS'i monitörümün Hz'sine sabitledim.
-Oyunu silip tekrar indirdim.

Yukarıda saydığım örneklerin hepsini denedim bir çözüme ulaşamadım. Neden böyle bir sorunun olduğu konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Ekran kartı sürücüm güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia Denetim Masasından Hz ayarlarınıza bakabilir misiniz. Ayarlar 60Hz olarak kalmış olabilir.

144Hz gözüküyor.
Denemediğim yöntem kalmadı. Oyunda kafamı çevirmem ile birlikte fark edilir bir kasma söz konusu ama bu kasma FPS düşmesinden dolayı değil çünkü FPS'i sabitlediğim zaman baktığımda 144'ten aşağı düşmüyordu. Çatışmalarda dahi FPS'in 144 olduğunu gördüm.
Aynı oyun içi ayarlar yapılmış RTX 2060 + i7 8700K ile karşılaştırdım. FPS olarak daha yüksek almama rağmen o sistemde çalışan oyun çok akıcıydı. Ben ise 30-60 arası bir FPS'te oynuyor gibi hissediyorum. Başlıkta belirtiğim gibi bu sadece Apex Legends'ta yaşıyorum.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

[ÇÖZÜM] Anakart chipsetini güncelleyerek çözdüğümü belirtmek isterim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı