i7-9700K yüksek sıcaklık

AhmetDenizli

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Rize
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Sistemimde sıvı soğutma olmasına rağmen kullandığım uçuş simülatörü içerisinde işlemcim yeri geldiğinde 90 dereceleri görüyor. Uçuş simülatörlerinde genelde işlemci kullanımı 100% olduğunu da belirtmek isterim. Bu konuda herhangi bir fikriniz var mı?
Not: Elimle sıvı soğutmanın hava çıkışını kontrol ettiğimde aşırı bir sıcaklık hissetmiyorum. Yani üflediği değerlerin 90 derece olduğunu düşünmüyorum açıkçası. İşlemcinin sıcaklığından nasıl emin olabilirim?
Not2: Sıvı soğutmanın jelatini sökülmüş, termal macun sıkımında ve temaslarda herhangi bir problem yok, kontrol ettim.
Yardımlarınız için teşekkürler :)

Sıvı soğutmayı yeni mi aldınız? Yoksa yeni gelen bir sorun mu bu? Bence sıvı soğutmadan kaynaklanıyor olabilir.
Sıvı soğutma çok uzun süredir var ama ilk defa sıcaklıklara baktım. Yaklaşık 1 sene oldu alalı. Acaba yanlış ölçüyor olabilir mi?
Kasanın hava akışı nasıl veya kasanın modeli nedir? Sıvı soğutma modeli nedir ve kasanın neresine takılı?
Kasa Rampage Titan Plus Mid Tower ve soğutma kasanın üzerinde. Masamın altında duruyor şu an kasa. Üzerinde yaklaşık 25CM boşluk var.

35 derece ortalama. Ama fanla neredeyse çalışmıyor o derecede. Yani sistem isterse düşürebilir ama orada tutuyor.

Termal macun olarak hangi termal macunu uyguladınız? Örneğin ben bir kalitesiz bir termal macun kullandım ve boşta sıcaklıklarım gayet normal iken sizinki gibi yük testlerinde 87 derecelere çıkabiliyor. Belki benzer bir durum olmuş olabilir.

Termal macun olarak hangi termal macunu uyguladınız? Örneğin ben bir kalitesiz bir termal macun kullandım ve boşta sıcaklıklarım gayet normal iken sizinki gibi yük testlerinde 87 derecelere çıkabiliyor. Belki benzer bir durum olmuş olabilir.
Doğrusu o zaman hangi termal macunu kullanmıştım hatırlamıyorum. Aklıma bir şey daha geldi. İşlemci yük altına binince otomatik olarak 4.9GHZ’ye çıkıyor. O esnada voltaj artışı ile bu kadar fırlamasının alakası olabilir mi?
Doğrusu o zaman hangi termal macunu kullanmıştım hatırlamıyorum. Aklıma bir şey daha geldi. İşlemci yük altına binince otomatik olarak 4.9GHZ’ye çıkıyor. O esnada voltaj artışı ile bu kadar fırlamasının alakası olabilir mi?
Sizin işlemciniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı