i7-9750h EU4 kasıyor

yunka2706

Hectopat
İyi günler,
Oyunda şu an 1770 civarı bir yıldayım. Aslında oynarken bir sorunum yok sadece Güney Asya'da Malacca'dan iki toprak aldıktan sonra oyunum kasmaya başladı. Normal oyunda sorun yok ama birimlerinden birini seçince 1 FPS'e düşüyor, birimi seçmeyi kapatana kadar da öyle kalıyor 10 saniye kadar. Sorunun nedenini ve çözümü bilen varsa söyleyebilir mi? Ağaçları falan kapattım ama sorun hala aynı.
CPU: i7-9750h, GPU: 1660 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
I5-7200U ve 4 GB Ram ile sabit 25 FPS alıyordum, öyle olmaması gerek.

Sıcaklıklar ne alemde?
Ram neydi?

I5-7200U ve 4 GB Ram ile sabit 25 FPS alıyordum, öyle olmaması gerek.

Sıcaklıklar ne alemde?
Ram neydi?
Laptoptan oynuyorum. Bi de monitör ekledim çift ekran yani. İkinci ekranda Youtube açık. Chrome işlemciyi yoruyor diyorlar. Ama oyunda sorun yok ki. Sadece birim seçince 1 FPS oluyor. Sıcaklıkla alakalı olsa normalde de kasar ama normal oyunda ortalama 50 FPS en düşüktü sanırım. Düz akıyor oyun. Oyun sonunda kasması her zaman olur ama son güncellemeyle eklenen yerlerde fetih yapınca bunun olması garip. Aslında sadece Malacca civarını aldıktan sonra böyle oldu. Ayutthaya'yı fethettim hiç böyle olmadı. 16 GB Ram

Sıcaklıkla alakalı olsa normalde de kasar
Belki birimi seçtiğinizde bir işlem vb. yapması gerekiyordur?
Siz yine de söyleyin sıcaklıkları.
Bu arada sadece o bölgede oluyorsa ya o taraflarda makinayı yoran bir şeyler vardır ya da optimizasyon ile alakalıdır.

Belki birimi seçtiğinizde bir işlem vb. yapması gerekiyordur?
Siz yine de söyleyin sıcaklıkları.
Bu arada sadece o bölgede oluyorsa ya o taraflarda makinayı yoran bir şeyler vardır ya da optimizasyon ile alakalıdır.
Oyunu tekrar açınca garip bi şekilde 10 yıl öncesinden başlattı kayıdı ironman olmasına rağmen. Aynı şekilde oralara gidince olmuyor bu kez, birim seçince de sıkıntı yok şuan. Anlayamadım ama kendi kendine düzeldi. Borderless oynuyordum. Full Screen yaptım ondan mı bilemiyorum. Kayıt niye öyle anlamadım. Sağ ol ilgilendiğin için

belki grafik veya ekran kartınız güncel değildir? olmaz falan demeyin yinede kontrol edin

Geri
Yukarı