i7-9750H işlemciyi stres testine sokunca frekans düştü

Marshal12

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle işlemcimi undervoltladım ardından bir stres testine soktum. 10 saniye sonra bilgisayar dondu ve mavi ekran verdi. Yeniden açtığımda voltaj ayarlarını sıfırladım ThrottleStop'dan yaptım bu arada sonra birkaç bir şey denedim yüksek performanstaydı. Gaming moduna aldım arada bir 3,90 GHz'e kadar çıkıyor işlemci modeli: i7-9750H laptop işlemcisi zaten keşke yapmasaydım diyorum. Şu anda daha önceden de yapmıştım böyle bir şey olmamıştı ona güvenerek bulaşmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işlemcimi undervoltladım ardından bir stres testine soktum. 10 saniye sonra bilgisayar dondu ve mavi ekran verdi. Yeniden açtığımda voltaj ayarlarını sıfırladım ThrottleStop'dan yaptım bu arada sonra birkaç bir şey denedim yüksek performanstaydı. Gaming moduna aldım arada bir 3,90 GHz'e kadar çıkıyor işlemci modeli: i7-9750H laptop işlemcisi zaten keşke yapmasaydım diyorum. Şu anda daha önceden de yapmıştım böyle bir şey olmamıştı ona güvenerek bulaşmıştım.
Ayarlarınızı atar mısınız? ThrottleStop Ana Ekranı, FIVR sekmesi, TPL sekmesini atar mısınız?

Windows hangi güç modunda?

Sisteminizde perfomans için varsayılan olarak gelen bir program var mı? Monster Kontrol merkezi gibi?

Ayarlarınızı atar mısınız? ThrottleStop ana ekranı, fıvr sekmesi, tpl sekmesini atar mısınız?

Windows hangi güç modunda?

Sisteminizde performans için varsayılan olarak gelen bir program var mı? Monster kontrol merkezi gibi?

Control Center var Excalibur için bilgisayarım Excalibur G770.

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-22_191216.png
    resim_2021-07-22_191216.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 59
  • unknown2.png
    unknown2.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 59
  • unknown1.png
    unknown1.png
    59 KB · Görüntüleme: 60
-515 mi yazıyor yanlış mı görüyorum? Cache kısmınıda atarsan iyi olur.

-515'e kadar çıkmıyor. :)

CPU Core: 0.115.2
CPU cache: 100.6
Intel GPU: 25.4
iGPU unslice: 25.4
System agent:9.8
unknown2.png

Nasıl düzeltebilirim bunu daha önceden bir kere durduk yerede olmuştu nasıl düzeldiğini hatırlamıyorum.

Son düzenleme:
E
-515'e kadar çıkmıyor. :)

CPU Core: 0.115.2
CPU cache: 100.6
Intel GPU: 25.4
iGPU unslice: 25.4
System agent:9.8
Eki Görüntüle 1115395
Nasıl düzeltebilirim bunu daha önceden bir kere durduk yerede olmuştu nasıl düzeldiğini hatırlamıyorum.
Ekran görüntüleriniz hiç net değil. Bir şey anlayamıyorum.

CPU Cache'i -100.6'nın üstüne çıkıyor mu? Hiç denediniz mi?

CPU Core'u -115 ayarlamışsınız. Daha üstüne çıkıp çıkmadığını denediniz mi?

İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 olarak ayarlayın.

System Agent'i -40 ayarlayın.

Sisteminizdeki frekans düşüşü olduğunda Limits sekmesindeki görüntü ne oluyor?

E

Ekran görüntüleriniz hiç net değil. Bir şey anlayamıyorum.

CPU Cache'i -100.6'nın üstüne çıkıyor mu? Hiç denediniz mi?

CPU Core'u -115 ayarlamışsınız. Daha üstüne çıkıp çıkmadığını denediniz mi?

Intel GPU ve iGPU Unslice'ı -100 olarak ayarlayın.

System Agent'i -40 ayarlayın.

Sisteminizdeki frekans düşüşü olduğunda limits sekmesindeki görüntü ne oluyor?

Bilgisyarı sıfırladım düzeldi undervolt işine girişmeyeceğim sanırım artık ama yapmakda istiyorum doğru ayarları verebilir misiniz i7-9750H için.

Geri
Yukarı