i7-9750H laptop kasıyor

batuhanis4

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Merhabalar. 1.5 sene önce Lenovo 15ırh Gaming aldım fakat bilgisayarda işlemciden kaynaklı bazı oyunlarda FPS düşmesi yaşadım. Bu sorundan artık çok sıkıldım. Yardım edebilecek olan varsa çok mutlu olurum.

İşlemci: i7 9750H.
Ekran kartı: GTX 1650.

Hocam arka planda çalışan uygulamaları temizlemeyi deneyin. Bilgisayarınızda birden fazla antivirüs programı varsa en güvendiğiniz dışındakileri kaldırın. (kaldırırken Revo Uninstaller tarzı uygulamalar kullanırsanız arkasında bıraktığı gereksiz dosyaları da temizlemiş olursunuz.) Bilgisayarı Güvenli Mod'da çalıştırıp virüs taraması yapın. Intel Driver Support adlı uygulamayı Intel'in kendi sitesinden indirirerek işlemci sürücülerinizi kontrol edin. Bir de sıcaklık durumu ne durumda? Laptoplar fazla ısındığında performans kaybı olabiliyor.

Hocam arka planda çalışan uygulamaları temizlemeyi deneyin. Bilgisayarınızda birden fazla antivirüs programı varsa en güvendiğiniz dışındakileri kaldırın. (kaldırırken Revo Uninstaller tarzı uygulamalar kullanırsanız arkasında bıraktığı gereksiz dosyaları da temizlemiş olursunuz.) Bilgisayarı güvenli Mod'da çalıştırıp virüs taraması yapın. Intel driver Support adlı uygulamayı Intel'in kendi sitesinden indirirerek işlemci sürücülerinizi kontrol edin. Bir de sıcaklık durumu ne durumda? Laptoplar fazla ısındığında performans kaybı olabiliyor.

Hocam şimdi deneyeceğim sıcaklık 60-70 civarında FIFA'ya giriyorum işlemci 2.22 oluyor oyun kasıyor.

Hocam şimdi deneyeceğim sıcaklık 60-70 civarında FIFA'ya giriyorum işlemci 2.22 oluyor oyun kasıyor.

Intel driver Support adlı uygulamayı kurduktan sonra Driver'ların güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Bence FIFA'yı ekran kartından çalıştırmayı denemelisiniz. Sadece işlemci için bence yüksek bir oyun.

Intel driver Support adlı uygulamayı kurduktan sonra Driver'ların güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Bence FIFA'yı ekran kartından çalıştırmayı denemelisiniz. Sadece işlemci için bence yüksek bir oyun.

Nasıl yapacağım hocam biraz detay verir misiniz bir de oyunda anlamsız gri çizgiler çıkıyor işlemciden olabilir mi?

Buraya tıklayarak Intel'in sitesine gidebilirsin. İndirdikten sonra otomatik tarıyor bilgisayarını ve gerekli güncellemeleri tarayıcı üzerinden Intel'in kendi sitesi üzerinden gösteriyor. Oyundaki grilenmeler de işlemcin ekran kartını yeterince besleyemediğinden olabilir. Bu ilk dediğimi yaptıktan sonra tekrardan test et ve sorun giderildiyse haber et :D. Olmaz ise temiz kurulum ile birlikte bilgisayarını kullanmanı tavsiye ederim.

Güncelleme yok diyor normalde 1650 ve i7 iyi bir eş olması lazım fakat böyle yaptı. Olmadı servise götüreceğim FIFA 19, 20, 21, 22 hepsinde aynı sorunlarla karşılaştım CS:GO gibi oyunlarda 100FPS civarı alıyor tam performans veremiyor throothle stop uygulmasını indirdim Game seçeneğinde oynuyorum bütün oyunları.
Güncelleme yok diyor normalde 1650 ve i7 iyi bir eş olması lazım fakat böyle yaptı. Olmadı servise götüreceğim FIFA 19, 20, 21, 22 hepsinde aynı sorunlarla karşılaştım CS:GO gibi oyunlarda 100FPS civarı alıyor tam performans veremiyor throothle stop uygulmasını indirdim Game seçeneğinde oynuyorum bütün oyunları.

Geri
Yukarı