i7 9750H ve GTX 1650 için sanal makinede macOS Catalina ayarları nasıl olmalı?

ScorFy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xigmatec Grip 650W // MSI B560M A Pro // MSI RTX 3060 12GB Ventus 2X OC // 11400F // Gskill 3200 MHZ // Kingston NV2 1 TB + 500 GB Toshiba HDD 2.5 inch // SteelSeries Aerox 3 Wireless // JBL Quantum 610 // G213 Prodigy // Asus VG258QR + MSI MP241X // Logitech G923 + Shifter
Merahaba, bilgisayarıma VMware ile videoda oldugu gibi MacOS Catalina kurmak istiyorum. Kullanırken herhangi bir takılma, donma, kare atlama vb. sorunları istemiyorum. Bilgisayarım için VMware ayarları (sanal makineye atanacak RAM ve çekirdek sayısı) nedir?
Bilgisayar:
GTX 1650
i7 9750H
16 GB 2666 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sanal makineyi kurduktan sonra bu değerleri deneyerek değiştirebilirsiniz. Bence atayacağınız RAM ve çekirdek miktarı sahip olduğunuz miktarın %70'ini geçmemeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merahaba, bilgisayarıma VMware ile videoda oldugu gibi MacOS Catalina kurmak istiyorum. Kullanırken herhangi bir takılma, donma, kare atlama vb. sorunları istemiyorum. Bilgisayarım için VMware ayarları (sanal makineye atanacak RAM ve çekirdek sayısı) nedir?
Bilgisayar:
GTX 1650
i7 9750H
16 GB 2666 MHz RAM
İşlemcinin kaç çekirdekli olduğunu hatırlamıyorum ama 16 GB RAM'inizin yarısını sanal makineye verirseniz teoride iyi bir performans çıkarır. :)
İşlemcin kaç çekirdekli?
Ark sayfasında işlemcinin 6 çekirdekjli olduğunu gördüm. 2 çekirdek verebilirsin ama destekliyorsa daha fazla ver. :)

İşlemcinin kaç çekirdekli olduğunu hatırlamıyorum ama 16 GB RAM'inizin yarısını sanal makineye verirseniz teoride iyi bir performans çıkarır. :)
İşlemcin kaç çekirdekli?
Ark sayfasında işlemcinin 6 çekirdekjli olduğunu gördüm. 2 çekirdek verebilirsin ama destekliyorsa daha fazla ver. :)
6 Core 12 Threads

Geri
Yukarı