i7 9750H ve GTX 1660 Ti oyun performansı

mehmetburak

Hectopat
CS:GO'da maksimum ayarlarda 130-140 FPS alıyorum. İyi midir sizce yoksa olması gerekenden düşük mü? PUBG Lite'da ise Ultra'da 140 150 FPS alıyorum.

Bilgisayar: Acer Nitro 5.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS'i falan bırakın da, elimin altında 9750H varsa ve bileklerime kadar yanmıyorsam ben oyun oynuyorum demem. 90 dereceyi rahat görüyorsunuzdur, değil mi?

Hocam undervolt yaptım. PUBG Lite'da 80 üstüne çıkmıyor. CS:GO'da da aynısı. Ama undervolttan önce fanlar uçak moduna geçmesine rağmen 90 dereceyi çok rahat görüyordu.

Aynı sistem bende var nasıl yaptın? Ayarları da atar mısın?
i7 9750H ve GTX 1650 donanımlarına sahip Monster laptopum var, aşağıdaki videoda geçen adımları uyguladım ve işlemcide gözle görülür bir sıcaklık düşüşü tespit ettim. Performansta da çok fazla bir düşüş yaşanmadı, ama tam ayarı bulana kadar mavi ekran yiyebilirsiniz. Altında da ekstra bir laptop soğutucu kullanıyorum, yük altında genel olarak 80 dereceyi geçmiyor.

Hatta Dishonored 1 ve League of Legends gibi grafik olarak küçük çapta olan oyunlarda bile 60-70 dereceyi geçmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı