i7-9750h ve RTX 2070 laptopta OBS ekran kaydında FPS düşürüyor

Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Destek Uzmanı
Monster Tulpar T7 19.5 kullanıyorum. i7-9750h, RTX 2070 ve 16 GB 2666MHz RAM var cihazda. CS:GO için kayıt almak istiyorum. Oyunun işlemciyi daha çok kullandığını biliyorum bu yüzden ekran kartından alıyorum kaydı fakat yine de FPS 300'den 70 - 80'e kadar iniyor.

OBS'nin FPS düşürmesi normal galiba kaydı çok yüksek kalitede alıyorsunuz ya da laptop performansı iyi değil.

OBS yerine Nvidia Experience kullanırsanız daha iyi olur, FPS kaybı yaşamazsınız.

OBS'de büyük ihtimalle kayıt ayarlarınız yapılı değil. İlla OBS'den alacağım diyorsanız internetten gerekli ayarların araştırmasını yapabilirsiniz ama dediğim gibi FPS kaybını minimuma hatta sıfırlamak istiyorsanız Experience kullanın.

OBS'nin FPS düşürmesi normal galiba kaydı çok yüksek kalitede alıyorsunuz ya da laptop performansı iyi değil.

Cihaz daha 5 6 aylık oyunlarda veya çeşitli programlarda FPS sorunu yaşamadım hiç fakat OBS ile kayıt almaya çalıştığımda ciddi düşüşler yaşıyorum.
OBS yerine NVIDIA Experience kullanırsanız daha iyi olur, FPS kaybı yaşamazsınız.

OBS'de büyük ihtimalle kayıt ayarlarınız yapılı değil. İlla OBS'den alacağım diyorsanız internetten gerekli ayarların araştırmasını yapabilirsiniz ama dediğim gibi FPS kaybını minimuma hatta sıfırlamak istiyorsanız Experience kullanın.

NVIDIA Experience kullanmak istiyorum fakat Discord sesini de aldığı için 2. seçenek haline geldi benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı