i7 9750H yüksek sıcaklık

Melihhelp

Centipat
Daha önceden yeni Windows sürümü gelmeden önce csenabled açarak güç seçeneklerini değiştirebiliyordum. Fakat yeni versiyon ile artık güç seçeneği düzenlemeyi kaldırdılar. Turbo Boost kapattım ama yine 2.6 GHz'de çalışarak 60 derecelere çıkıyor. Kapatmazsam 4 GHz'de çalışıyor.

Görev yöneticisini ilk açtığım zaman işlemci %100 gözüküyor sonra %10 gösteriyor. Nasıl ısınmasını engelleyebilirim? Format attıktan sonra oldu, normalde böyle ısınmıyordu.

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önceden yeni Windows sürümü gelmeden önce csenabled açarak güç seçeneklerini değiştirebiliyordum. Fakat yeni versiyon ile artık güç seçeneği düzenlemeyi kaldırdılar. Turbo Boost kapattım ama yine 2.6 GHz'de çalışarak 60 derecelere çıkıyor. Kapatmazsam 4 GHz'de çalışıyor.

Görev yöneticisini ilk açtığım zaman işlemci %100 gözüküyor sonra %10 gösteriyor. Nasıl ısınmasını engelleyebilirim? Format attıktan sonra oldu, normalde böyle ısınmıyordu.

Eki Görüntüle 1027081Eki Görüntüle 1027085

Bilgisayar kaç senelik.

Hocam Dell'in G serisinde kronik ısınma sorunu var. Eskiden bende de G5 15 5590 vardı. Bilgisayar yük altında 100 derece üstüne çıkıyordu. Normal gözüküyor sizin aldığınız sıcaklıklar.

@Batuhan buba hocam belli ki bu işlerden anlamıyorsunuz. Anlamadığınız için de saçma ve alakasız yorumlar yapıyorsunuz. Bilmediğiniz konulara yorum yapmayıp bilen kişilere bırakırsanız hem sizin hem de bizim için daha iyi olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı