i7 9750K ve GeForce 1650 düşük FPS

Yakup Gürkan

Decapat
Herkese merhabalar. Yaklaşık bir yıl önce aldığım Acer Nitro 5 AN515 dizüstü bilgisayarımda belli başlı FPS sorunları yaşıyorum. Örneğin i5 10.nesil ve GeForce 1650 sahibi bir arkadaşım Valorant'ta en düşük ayarlarda 150FPS'nin altına düşmezken ben kendi bilgisayarımda 120FPS zor görüyorum ki Valorant işlemciden alan bir oyun. Bunun muhtemel sebeplerinden ve çözüm yöntemlerinden bahsedebilecek biri varsa çok memnun olurum. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.
Ufak bir not: Yaklaşık 4 ay önce macun değişikliği yaptım, macunda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Bilgisayar özellikleri:
Intel Core i7 9750K.
GeForce 1650.
16 GB RAM.
512 GB SSD.
120 Hz IPS ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
9750k yazmışsınız laptopda ve 10.nesil işlemci yazmışsınız başta biraz daha düzgün bilgi verirmisiniz? Yinede ısınmadan kaynaklı olabilir..
Arkadaşının 10.nesil laptopundan örnek vermiş. Doğrusu 9750H olmalı. 10. nesil ile 9. nesil arasında ciddi anlamda tek ve çoklu çekirdek performans farkı var. Oyunlar her optimizasyonda daha da ağırlaşmaya başlıyor.

Bu arada, bilgisayarı ilk aldığımda gelen macun dandik bir macunmuş ve erkenden bitmiş. Yaklaşık 2 hafta macunsuz kullandım bilgisayarı sonradan kontrol ettiğimde macun olmadığını gördüm ve hemen değiştirdim. Bu 2 haftalık sürecin kalıcı bir hasar vermiş olma ihtimali var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı