i9-10850K için soğutucu önerisi

Yiğit KAMURAY

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Merhabalar,

TL;DR: 2000-2500 TL 240/280/360mm, pompasının görünüşü güzel, beyaz AIO.

Aslında hava soğutma istiyorum ancak bu işlemciye yetecekler RAM'in üzerini kapayacağı için RAM'leri göremeyeceğim. RAM'ler içinse güzel gözüksünler diye fazladan 1000 küsür lira para verdim. Hal böyle olunca AIO şart oldu.

240/280/360mm uygundur. Tercihim beyaz renk, fanlarını değiştireceğim zaten önemli değil gelen fanın kötü olması. Pompasının görüntüsü önemli benim için.

Bütçeye 2000-2500 TL diyelim ama o kadar çıkmamayı tercih ederim. 1300-1400 TL'ye halledebilirsem daha iyi olur. Aslında Galahad 360 iyi fiyata düşüyor Gaming Gecelerinde ancak siyah olanı düşüyor.

Teşekkürler, iyi forumlar.

Tercihim beyaz renk demişsiniz oraya atlamışım. Ama bu modeli de düşünebilirsiniz. Pompası da şık duruyor kasada.

veya

İkisi de Tier A listesinde başı çeken AIO'lar. Özelliklerine bakıp karar vermenizi öneririm. Eğer ki ekosistem vs. yapıyorsanız ROG daha mantıklı olabilir ama fiyatından ötürü kesinlikle Galahad tercih ederdim.

Tercihim beyaz renk demişsiniz oraya atlamışım. Ama bu modeli de düşünebilirsiniz. Pompası da şık duruyor kasada.
PF360 sevdiğim bir AIO ama işte siyah. :/

veya

İkisi de Tier A listesinde başı çeken AIO'lar. Özelliklerine bakıp karar vermenizi öneririm. Eğer ki ekosistem vs. yapıyorsanız ROG daha mantıklı olabilir ama fiyatından ötürü kesinlikle Galahad tercih ederdim.
Galahad en beğendiğim pompalardan birine sahip. Fanları gürültülü ama zaten değiştireceğim yani önemli değil.

ROG teması yapsam Helios kasası alıp anakartı da ona göre alırdım, üstelik LC360'ın pompasını sevmiyorum.

Lian Li Galahad 360 veya ThermalTake TH360 düşünüyorum şu anlık. ThermalTake TH360'ın da pompasını seviyorum. Galahad'ın tasarımı daha iyi ama TT'nin yeni logosu aşırı şık duruyor şahsen. Üstelik 200 TL daha pahalı TH360.

İşlemcim 10850K, AIO soğutucum Corsair H150i Elite Capellix 360mm.

İşlemci boşta 29 derecede, tam yükte 59 - 61 derece arasında çalışmakta.

Karar senin. Hatta şu anda HepsiBurada çok güzel bir indirim yapmış kaçırma derim. 1609 TL'ye düşmüş fiyatı.

Hocam pompasının görüntüsünü pek beğenmiyorum açıkçası. AIO alınca görüntüsünü beğenmek istiyor insan.

Şunu buldum ve ek kupon ile daha da düşüyor. 1300 TL'ye vergi ve kargo dahil olarak geliyor. Galahad 360'tan iyi midir? Değilse sanırsam 1600 TL'ye Galahad alacağım Türkiye'den.
Radyatörünü bayağı beğendim. Fiyatı gayet güzel. Fanları değiştireceğim için önemli değil. Pompayı pek beğenmedim ama. :/

RGB'yi seviyorum ama abartılınca da kötü oluyor.

En son kararımı pompasının görüntüsünü beğendiğimden Lian Li Galahad'dan yana kullandım. Fanlarını değiştireceğim.

1634355217662.png

Yeni konular

Geri
Yukarı