i9-10850K ısınıyor

Guest1603

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, internetten izlediğim videolara göre (donanımımız aynı olan bir insan) Rainbow'da adam 300 FPS'de 70 dereceye maksimum çıkıyor ama ben dikey senkronizasyonu yani FPS'i sabitlemeden sıcaklığım o seviyelerde olmuyor. Bunun sebebini bilen biri var mıdır? İşlemcimde mi sorun yoksa sıvı soğutmamda mı?

Kasa: Cougar Panzer G
İşlemci: i9 10. nesil 10850K
Sıvı soğutma: Thermaltake 240mm
Ekran kartı: NVIDIA 2080 Super

Arkadaşlar merhaba, internetten izlediğim videolara göre (donanımımız aynı olan bir insan) Rainbow'da adam 300 FPS'de 70 dereceye maksimum çıkıyor ama ben dikey senkronizasyonu yani FPS'i sabitlemeden sıcaklığım o seviyelerde olmuyor. Bunun sebebini bilen biri var mıdır? İşlemcimde mi sorun yoksa sıvı soğutmamda mı?

Kasa: Cougar Panzer G
İşlemci: i9 10. nesil 10850K
Sıvı soğutma: Thermaltake 240mm
Ekran kartı: NVIDIA 2080 Super
Kasa ve soğutucular da aynı mı ? Onlar da aynı ise oda sıcaklığı ve kasa konumlandırması ile ilgili olabilir.

Sıvı soğutma yetersiz geliyor olabilir. Bir arkadaşım 10700K sistem topladı ve şunu aldı, gayet başarılı bir soğutucu.

Kasa ve soğutucular da aynı mı ? Onlar da aynı ise oda sıcaklığı ve kasa konumlandırması ile ilgili olabilir.
yok hava alıyor baya. Odam da o kadar sıcak değil.
Bulunduğun ortama göre bariz daha soğuk falan çalıştırıyordur veya bulunduğun sahne, onun bulunduğu sahneden daha ağırdır.
Ama şöyle bir sıkıntı var. Ben fps sabitlemeyince 86 derecelere kadar vuruyor yani bu kadar oynucağını düşünmüyorum

Kasa: Cougar panzer g.
İşlemci: İ9 10. nesil 10850K.
Sıvı soğutma: Thermaltake 240mm.
Ekran kartı: NVIDIA 2080 Super.

Hocam senin FPS gayet iyi ben AMD Ryzen Threadripper 1990X ile render yaparken 108 derece görmüştü :)

Benimkide 90 vuruyor kral yani az değil de son nesil işlemci buda yani bi zahmet yapmasın bunları diye aldım.

Kaliteli, iyi sürüldü.
Sürülmemiş demekki. Stress test yapın uçak gibi kalkıyorsa sürülmemiştir. Ve sıcaklık hızlı mı düşüyor?

Sürülmemiş demekki. Stress test yapın uçak gibi kalkıyorsa sürülmemiştir. Ve sıcaklık hızlı mı düşüyor?
Evet, alt taba alınca aniden 82 dereceden 62 dereceye düşüyor.
Ayrıca ısınma tek cpu da değil yani mesela gpu da videodaki adama göre daha fazla.66 alıyor o adam ben 77.

Yeni konular

Geri
Yukarı