i9 10900K & 3090 vs 5950 X & 6900 XT

THANATOS1397

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aslında konu gayet açık. Merak edip bir karşılaştırma yaparak tartışmak istedim. Sizce yan yana getirildiklerinde, Intel & NVIDIA birleşimiyle oluşan i9 10900K ve NVIDIA GeForce RTX 3090 mı, yoksa AMD tarzı Ryzen 9 5950X ve RX 5900XT ikilisi mi daha iyi bir seçim olur? Seçiminizden eminseniz sebebi nedir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Seçiminiz farklıysa, örneğin 10900K ve 5900XT'nin daha iyi bir seçenek olabileceğini düşünürseniz fikir belirtmeniz elbette serbesttir.

R9 5950X ve RTX3080 almanız daha mantıklı, AMD sürücü problemleri olabiliyor yeni ekran kartların da. Benim önerim, 2 3 ay daha bekleyip sürüclerin iyice oturması, ondan sonra alın.

Ayrıca 10900K 10C 20T iken, 5950X 16C 32T. 5950X gerek video gerekse oyun kısmında daha mantıklı.

Katılıyorum.
Merhaba arkadaşlar, aslında konu gayet açık. Merak edip bir karşılaştırma yaparak tartışmak istedim. Sizce yan yana getirildiklerinde, Intel & NVIDIA birleşimiyle oluşan i9 10900K ve NVIDIA GeForce RTX 3090 mı, yoksa AMD tarzı Ryzen 9 5950X ve RX 5900XT ikilisi mi daha iyi bir seçim olur? Seçiminizden eminseniz sebebi nedir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Seçiminiz farklıysa, örneğin 10900K ve 5900XT'nin daha iyi bir seçenek olabileceğini düşünürseniz fikir belirtmeniz elbette serbesttir.
AMD işlemcide ayrı bir nokta oldu ama ekran kartı için aynı şeyi söyleyemeyiz RT performansı ve DLSS teknoloji olarak AMD rakibinin arkasında kalıyor.

AMD-NVIDIA, bitirim ikili.

İşlemci konusunda Ryzen dümdüz etti Intel'i. Ekran kartındaysa ışın izleme konusunda NVIDIA daha başarılı yoksa AMD'nin 6000 serisi de mis gibi. Benim için FPS'den çok görsellik daha önemli olduğundan ışın izleme deyince akan sular duruyor. Bu konuda da NVIDIA bariz üstün.

5950X ve 3080 almanı öneririm. İşlemci zaten hem tek hem de çok çekirdek performansı olarak i9 10900K'dan daha iyi. Ekran kartını sürücü problemleri olmadığı ve test sonuçları daha iyi olduğu için seçtim.

AMD Ryzen 9 5950X ve RTX 3090 kesinlikle. Çünkü AMD hem oyunlarda hem de programlarda daha performanslı ve daha soğuk çalışıyor. Ekran kartı olarak NVIDIA zaten, AMD ne kadar yeni kartları ile NVIDIA ile başabaş performansa gelse dahi, NVIDIA DLSS özelliği ile oyunlarda bayağı fark atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı