i9 10900K için soğutucu önerisi

Tunaberky

Centipat
Daha fazla  
Uçuk ekran kartı fiyatlarından dolayı, geçici olarak onboard sistem topladım ve işlemciyi yakmamak adına geçici olarak bir soğutucuya ihtiyacım var. Mümkün olduğunca ucuz ve yüksek F/P alacağım bir soğutucu önerirseniz sevinirim. Toplu alacağım için buradan öneri almam daha uygun olur. İşlemci Soğutucu fiyatları ve modelleri

Sistemim;

Son düzenleyen: Moderatör:
Uçuk ekran kartı fiyatlarından dolayı, geçici olarak onboard sistem topladım ve işlemciyi yakmamak adına geçici olarak bir soğutucuya ihtiyacım var. Mümkün olduğunca ucuz ve yüksek F/P alacağım bir soğutucu önerirseniz sevinirim. Toplu alacağım için buradan öneri almam daha uygun olur. İşlemci Soğutucu fiyatları ve modelleri

Sistemim;

Corsair CW-9060040-WW HYDRO Serisi H100X Sıvı Soğutma Sistemi Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor alabilirsin ama hazır sistem almanı tavsiye ederim stokların gelmesine daha var

Hazır sistemler beni çok yordu, bir türlü istediğim şekilde toplayamadım. Bu şekilde almayı tercih ettim.
CoolerMaster MasterLiquid ML240L V2 240mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
Bunu alabilirsiniz fakat işlemciniz için eğer oyun dışında bir şey yapacaksanız yüksek dereceler görmeniz olası. Fiyat olarak soğutucuya ayırdığınız aralık nedir?
Çoğu soğutucu piyasada bulunmuyor. Stoklar yeniden artınca yüksek performanslı bir soğutucu bakacağım. Şimdilik beni idare edebilecek bir soğutucuya ihtiyacım var. Geçici olduğu için ne kadar ucuz olursa o kadar işime gelir. Düzgün bir işlemci soğutucu alana kadar sistemi fazla yormayacağım.

Hazır sistemler beni çok yordu, bir türlü istediğim şekilde toplayamadım. Bu şekilde almayı tercih ettim.

Çoğu soğutucu piyasada bulunmuyor. Stoklar yeniden artınca yüksek performanslı bir soğutucu bakacağım. Şimdilik beni idare edebilecek bir soğutucuya ihtiyacım var. Geçici olduğu için ne kadar ucuz olursa o kadar işime gelir. Düzgün bir işlemci soğutucu alana kadar sistemi fazla yormayacağım.

Ucuz bir hava soğutucu ile yüksek derecelerde çalıştırmak yerine 240mm bir sıvı soğutucu tercih edilebilir. İyi bir hava soğutucudan 200-300 TL pahalı fakat sizde fazla ısınan bir işlemciye sahipsiniz. Daha sonra elinize para geçtiğinde bunu satıp 360mm bir sıvı soğutucuya geçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı