i9-10900K ve RTX 3080 sistem toplama

beyaz54

Hectopat

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    185,1 KB · Görüntüleme: 162
  • 2.png
    2.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleme:
Tavsiye için sağ olun...
Ben de şu bilgisayarı referans aldığım için SSD'yi corsair seçmiştim.
Dediğiniz SSD'yi şu anki bilgisayarımda kullanıyorum. Farklı marka denemek için Corsair markasını tercih etmiştim.
Ram tavsiyenize uyup CL16 Ram almaya karar verdim.

Bir Intel sever olarak 10850K tercihimdir. 10900K ile gıdım farkı var. Söylentilere görede slikonu daha kaliteliymiş 10850K modelinin. Anakart olarak ASUS ROG STRIX Z490e-Gaming modeline bakabilirsin.

Bir Intel sever olarak 10850K tercihimdir. 10900K ile gıdım farkı var. Söylentilere görede slikonu daha kaliteliymiş 10850K modelinin. Anakart olarak ASUS ROG STRIX Z490E-GAMING modeline bakabilirsin.

Hocam i9 10850K almayı düşünüyorum anakart olarak da MSI Tomahawk düşünüyorum, soğutucu olarak da MSI 360mm sıvı soğutma düşünüyorum. Sence soğutma olarak yeterli olur mu?

Hocam i9 10850K almayı düşünüyorum anakart olarak da MSI Tomahawk düşünüyorum, soğutucu olarak da MSI 360mm sıvı soğutma düşünüyorum. Sence soğutma olarak yeterli olur mu?

Olur. Bütçeni biraz daha arttırırsan MSI Z490 unify modeline bakmanı öneririm. Bütçen yetmiyorsa alacağın kart işini görür. Overlock etmeyi düşünüyorsan 360mm al. Aksi taktirde gerek yok.
Aslında öyle bir işlemciye en az Z490 unify veya ASUS ROG STRIX Z490e-Gaming modelini almanı tavsiye ederim. Hakkını vermek lazım.

Olur. Bütçeni biraz daha arttırırsan MSI Z490 unify modeline bakmanı öneririm. Bütçen yetmiyorsa alacağın kart işini görür. Overlock etmeyi düşünüyorsan 360mm al. Aksi taktirde gerek yok.
Aslında öyle bir işlemciye en az Z490 unify veya ASUS ROG STRIX Z490E-GAMING modelini almanı tavsiye ederim. Hakkını vermek lazım.

Hocam yabancı forumları takip ettiğimde Tomahawk modeli 3-4K değerinde anakartlara kafa tuttuğu yazıyor. Bütçeyi 3080 yatırdığım için biraz kısmak istedim açıkçası ama bunu düşüneceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı