i9-10900KF için ekran kartı önerisi

RX6800'e o para verilmez. 15.5'a sıvı soğutmalı RX 6900 XT alınıyordu. RX6800 alınacaksa 11.5k verilmeli, ısınan bir kart değil zaten. Ya da o bütçeyle bekleyip 6800XT veya 6900XT alınmalı.

Evet alternatif olarak 11.5k olan kartı da attım. Şahsen ben sırf ASUS olduğu için fiyat farkını verirdim :D tabii konu sahibine kalmış.

Evet kanka bütçe aslında 5 bin TL ile 10 bin TL arası idi sadece oyun için.

Bütçe zorlamak istemiyorsanız bu 2 model de tercih edilebilir.
6700'ün 3 fanlı modeli de biraz daha pahalıya mevcut.

Bütçe zorlamak istemiyorsanız bu 2 model de tercih edilebilir.
6700'ün 3 fanlı modeli de biraz daha pahalıya mevcut.

knka bu fiyata en iyi ekran kartı bu mu diyorsun limit 15.bin tl

Asus ROG-STRIX-RX6800-O16G-GAMING 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı mesela 3000 serileri alınır mı 15 bin tl ye?​

11500'lük RX 6800 ile ASUS olanın tek farkı soğutma bloğu yani oyunlarda alacağınız FPS aynı olur. İlla NVIDIA alacağım diyorsanız 3070 Ti var fakat önermem.

Tamam kanka bu ekran kartını not aldım çok sağ ol bilgili birine benziyorsun yanılma payın azdır yani 1 kere alıp kısmet olursa ölene kadar kullanırım o yüzden bu kadar titizlikle soruyorum :D

11500'lük RX 6800 ile ASUS olanın tek farkı soğutma bloğu yani oyunlarda alacağınız FPS aynı olur. İlla NVIDIA alacağım diyorsanız 3070 Ti var fakat önermem.

Kanka birkaç şey daha soracağım sana bana uygun fiyata 15 bin TL'yi geçmeyecek şekilde önerebileceğin en iyi ekran kartı bu değil mi? Bunu alacağım çünkü hiçbir bilgim yok ekran kartılar ile alakalı sadece oyun için alacağım ilk sorum bu.
2. sorum şu biliyorsundur emülatör PUBG Mobile var PC'den oynanıyor o oyunda sadece işlemci iyi olması gerekiyor değil mi?
3. sorum şu alacağım şu işlemci i9-10900KF oyun için en iyisi değil mi? (Intel işlemciler arasında)

RX6800'e o para verilmez. 15.5'a sıvı soğutmalı RX 6900 XT alınıyordu. RX6800 alınacaksa 11.5k verilmeli, ısınan bir kart değil zaten. Ya da o bütçeyle bekleyip 6800XT veya 6900XT alınmalı.

Hogwarts legacyde native 4K'da 14.5GB, FSR 2.0 quality ile 13.5GB VRAM kullanımı görüyorum. 4K için düşünülüyorsa uzak durulmalı. 3080 10GB çok fena stutter yiyor, 3080 12 GB da hafif hafif stutter yiyor.

kanka senin söylediğin ekran kartları çok pahalı benim en fazla limitim 15 bin TL arkadaşın dediği ekran kartı hem 15 bin TL altı hem en iyisi o fiyata.

Son düzenleme:
Tamam kanka bu ekran kartını not aldım çok sağ ol bilgili birine benziyorsun yanılma payın azdır yani 1 kere alıp kısmet olursa ölene kadar kullanırım o yüzden bu kadar titizlikle soruyorum :D

Kanka birkaç şey daha soracağım sana bana uygun fiyata 15 bin TL'yi geçmeyecek şekilde önerebileceğin en iyi ekran kartı bu değil mi? Bunu alacağım çünkü hiçbir bilgim yok ekran kartılar ile alakalı sadece oyun için alacağım ilk sorum bu.
2. sorum şu biliyorsundur emülatör PUBG Mobile var PC'den oynanıyor o oyunda sadece işlemci iyi olması gerekiyor değil mi?
3. sorum şu alacağım şu işlemci i9-10900KF oyun için en iyisi değil mi? (Intel işlemciler arasında)

Kanka senin söylediğin ekran kartları çok pahalı benim en fazla limitim 15 bin TL arkadaşın dediği ekran kartı hem 15 bin TL altı hem en iyisi o fiyata.

Şu an elinizde herhangi bir sistem yok mu? Yani ayrı ayrı mı topluyorsunuz? Eğer daha hiçbir parçayı almadıysanız bütçenizi söyleyin çok daha iyi hazır sistemler önerelim. Bir de PUBG Mobile emülatörde tabii ki işlemci önemli, aynı şekilde ekran kartı da önemli ama bu oyun için tercih ettiğiniz 2 modelde üst düzel, yani her türlü yeter. Dediğim gibi elinizde sistem yoksa parçalar için bütçenizi söyleyin belki daha iyi bir hazır sistem buluruz.

kanka senin söylediğin ekran kartları çok pahalı benim en fazla limitim 15 bin TL arkadaşın dediği ekran kartı hem 15 bin TL altı hem en iyisi o fiyata.
Hocam ben diyorumki rx6800 alınacaksa 11.500tl'ye satılan model alınmalı. Aralarında bak taş çatlasın o.c yaparsan ekstra 50w falan verip %2 (belki) performans farkı yakalarsın. Ekstra o kadar para verme. Kart aynı kart zaten. İkisi de rx6800.

Hocam ben diyorum ki RX6800 alınacaksa 11.500TL'ye satılan model alınmalı. Aralarında bak taş çatlasın o.c yaparsan ekstra 50W falan verip %2 (belki) performans farkı yakalarsın. Ekstra o kadar para verme. Kart aynı kart zaten. İkisi de RX6800.

Evet doğru diyorsun ama 2 bin TL verip ASUS almak daha iyi sanki arkadaşta ondan öyle yazmış.

Şu an elinizde herhangi bir sistem yok mu? Yani ayrı ayrı mı topluyorsunuz? Eğer daha hiçbir parçayı almadıysanız bütçenizi söyleyin çok daha iyi hazır sistemler önerelim. Bir de PUBG Mobile emülatörde tabii ki işlemci önemli, aynı şekilde ekran kartı da önemli ama bu oyun için tercih ettiğiniz 2 modelde üst düzel, yani her türlü yeter. Dediğim gibi elinizde sistem yoksa parçalar için bütçenizi söyleyin belki daha iyi bir hazır sistem buluruz.

kanka para hazır sadece hiçbir bilgim olmadığı için sizlerden yardım alıyorum.
İşlemci i9 10900KF kesinlikle bunu almayı düşünüyorum hazır sistemlere baktım gerçekten yok i9 işlemci 10900KF olan ondan tek tek toplamaya karar verdim.
kanka şuna da cevap verirsen sevinirim alacağım işlemci kendi düzeyinde en iyisi değil mi?
Yani sen Pro oyuncu olsan oynadığın oyun da işlemciye gerek duysa bu işlemciyi alırsın değil mi? Veya bir altını veya bir üst modelini mı alırsın? Marka Intel olacak şekilde.

Evet doğru diyorsun ama 2 bin TL verip ASUS almak daha iyi sanki arkadaşta ondan öyle yazmış.

kanka para hazır sadece hiçbir bilgim olmadığı için sizlerden yardım alıyorum.
İşlemci i9 10900KF kesinlikle bunu almayı düşünüyorum hazır sistemlere baktım gerçekten yok i9 işlemci 10900KF olan ondan tek tek toplamaya karar verdim.
kanka şuna da cevap verirsen sevinirim alacağım işlemci kendi düzeyinde en iyisi değil mi?
Yani sen Pro oyuncu olsan oynadığın oyun da işlemciye gerek duysa bu işlemciyi alırsın değil mi? Veya bir altını veya bir üst modelini mı alırsın? Marka Intel olacak şekilde.
2190 olan Asus, 2170 Sapphire. Aralarında 2500tl fark var. Değecek performans farkı 500tl, belki o da değil. İkisi de 3 fanlı, rx6800 ısınan bir kart değil. %1 belki %2 performansa 2.500tl ödeyeceksin.

Dosya Ekleri

• IMG_20230210_204313.jpg
    IMG_20230210_204313.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20230210_204303.jpg
    IMG_20230210_204303.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı