İ9 11900 oyunlarda 98 derece oluyor ve fanlar çalışmıyor

Ahmet Ucar06

Centipat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 16x2 DDR4
SSD veya HDD modeli
Ana:980 Pro yedek: 970 Evo
Ekran kartı
asus rtx 3070
Anakart
msı mpg z590 gaming edge wifi 1200 ddr4
İşlemci
intel i9.11900
Uzun süredir i9 11900 işlemcim oyun oynamadığım sürece bile 70 derece altına düşmüyor ve oyunlarda 98 derece oluyor ve kasa fanlarımın çalışmadığını fark ettim. Nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• unknown (3).png
    unknown (3).png
    26,6 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam termal macun olduğundan eminseniz büyük bir nedenle fanların calismamasindandir ona bir bakın bir de isterseniz internetten işlemci soğutucu
Alabilirsiniz.

Hocam termal macun olduğundan eminseniz büyük bir nedenle fanların calismamasindandir ona bir bakın bir de isterseniz internetten işlemci soğutucu
Alabilirsiniz.
sıvı soğutucam var 2 fanlı cougar marka ocak ayında kasada bir sıkıntı çıktığı için vatana götürdüm işlemci arızalı çıktı yeni işlemci gönderdiler yani onlar yapmıştır heralde asadadas
Fanlar hangileri? İşlemci fanı mı? Fanlar manuel modda mı?
sanırım kasanın fanları anakartın biyerine takılı değil çünkü fanlar çalışıyo gerçekte ama msi centerde çalışmıyor gözzüküyo

sıvı soğutucam var 2 fanlı cougar marka ocak ayında kasada bir sıkıntı çıktığı için vatana götürdüm işlemci arızalı çıktı yeni işlemci gönderdiler yani onlar yapmıştır heralde asadadas

sanırım kasanın fanları anakartın biyerine takılı değil çünkü fanlar çalışıyo gerçekte ama msi centerde çalışmıyor gözzüküyo
Fan bağlantısını direkt güçten alırsa diğerleri için ayar yapamazsınız.

Geri
Yukarı