i9 12900 45W - RTX 3060 150W nasıldır?

Bu kasadan ben de kullanıyorum 17inch olanını. Çok sağlam ve soğutması aşırı iyi serin çalışıyor cihaz. İşlemci çok yüksek ekran kartına göre. Biraz daha dengeli olabilir. RTX 3070'li gibi mesela. Onun dışında şahane bir bilgisayar. 4000 serisi bir laptop baktınız mı?

Hocam baktım bunu Fransa'dan satın aldım doğrusu bugün kargo ulaşacak akrabama ve gelecek ay elimde olacak. Sizce oyunları Ultra grafikte oynayabilir miyim? Veya dikkat etmem gereken bir kusuru var mıdır? Ve bu işlemci ile ekran kartının kombinasyonu gerçekten çok garip, doğrusu hiçbir örnek veya inceleme görmedim.

Evet bu şekilde olanlar var. Saf 150W olarak yok ekran kartı. Öyle demeye çalışmıştım ben de.

Otomatik kendi gelir. Bir özellik. Onu kapatamazsınız manuel olarak hep açık olur. Gerektiğinde sistem otomatik olarak işlemciden ekran kartına watt verir.

Çok teşekkür ederim hocam.

Paylaştığınız laptop rekabetçi oyunlar için ideal. Hikaye tabanlı oyunlarda belirli bir sınıra kadar iyi olacaktır. 8 GB ve üzeri ekran kartı belleği isteyen oyunlarda zor durumda kalacaktır.

Sizce bu 360 Hz Valorant gibi bir oyunda 360 FPS alabilir mi hocam?

Direkt olarak otomatik optimizeli geliyor. Laptopun modları arasında standart Gaming Extreme gibi profiller varsa en üst profilde bu güç değerinde çalışacaktır.

Ayrıntılar için teşekkür ediyorum hocam.

Hocam baktım bunu Fransa'dan satın aldım doğrusu bugün kargo ulaşacak akrabama ve gelecek ay elimde olacak. Sizce oyunları Ultra grafikte oynayabilir miyim? Veya dikkat etmem gereken bir kusuru var mıdır? Ve bu işlemci ile ekran kartının kombinasyonu gerçekten çok garip, doğrusu hiçbir örnek veya inceleme görmedim.

Çok teşekkür ederim hocam.
MSI'ın bu kasası mükemmel ama biraz ağır olur. Taşımada sorun etmem götürdüğüm yerde...vs dersen iyidir. Ben sırtımda canavar taşımayı sevdiğimden dolayı götürüyorum. 3KG ama sağlam bilgisayar. Plastik değil. 4000 serisi bulabilirsen harika olur. İşlemci çok üst seviye ekran kartına göre o yüzden hepsini de kullanmayacaksın gibi zaten affına sığınarak söylüyorum alınma. Yani sürekli render alıp simulasyon yapmayacaksan eğer. Ekran kartın biraz daha öncelikli olsun

Sizce bu 360 Hz Valorant gibi bir oyunda 360 FPS alabilir mi hocam?

360 FPS ve üzeri alacaktır. Bende bulunan laptopla kıyaslayabilirsiniz. 130W'lık RTX 3060 bulunmakta bende bulunan laptopta. Ayrıca işlemcinizde performans konusunda bayağı iyi.

MSI'ın bu kasası mükemmel ama biraz ağır olur. Taşımada sorun etmem götürdüğüm yerde...vs dersen iyidir. Ben sırtımda canavar taşımayı sevdiğimden dolayı götürüyorum. 3kg ama sağlam bilgisayar. Plastik değil. 4000 serisi bulabilirsen harika olur. İşlemci çok üst seviye ekran kartına göre o yüzden hepsini de kullanmayacaksın gibi zaten affına sığınarak söylüyorum alınma. Yani sürekli render alıp simulasyon yapmayacaksan eğer. Ekran kartın biraz daha öncelikli olsun.

Hocam sipariş verildi çoktan bugün kargo teslim edecek ama bu durum beni üzdü doğrusu biraz. Keşke bir konu açsaydım doğrusu siparişten önce.

Hocam sipariş verildi çoktan bugün kargo teslim edecek ama bu durum beni üzdü doğrusu biraz. Keşke bir konu açsaydım doğrusu siparişten önce.
Sağlık olsun. Aldığın cihazın içindeki elektronik bileşenler gayet sağlam. Hiç merak etme uzun süre götürür seni zaten. https://www.hepsiburada.com/msi-vec...240hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003UCFNV bunun gibi ürünlere de bakabilirsin diyecektim. Bu da ideal bir sistem. Ama sıkıntı yok :) Güle güle kullan. Ben de aynısından kullanıyorum gerçekten kaliteli. Dandik yapıda değil

Sağlık olsun. Aldığın cihazın içindeki elektronik bileşenler gayet sağlam. Hiç merak etme uzun süre götürür seni zaten. https://www.hepsiburada.com/msi-vec...240hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003UCFNV bunun gibi ürünlere de bakabilirsin diyecektim. Bu da ideal bir sistem. Ama sıkıntı yok :) güle güle kullan. Ben de aynısından kullanıyorum gerçekten kaliteli. Dandik yapıda değil.

Hocam peki genel olarak Ultra olmasa da yüksek olarak oyun oynarım değil mi? Doğrusu ben oyun için düşündüm bunu. Ve hocam bir şey daha soracağım 140Hz ve 360Hz çok fark eder mi?

Sağlık olsun. Aldığın cihazın içindeki elektronik bileşenler gayet sağlam. Hiç merak etme uzun süre götürür seni zaten. https://www.hepsiburada.com/msi-vec...240hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003UCFNV bunun gibi ürünlere de bakabilirsin diyecektim. Bu da ideal bir sistem. Ama sıkıntı yok :) güle güle kullan. Ben de aynısından kullanıyorum gerçekten kaliteli. Dandik yapıda değil.

Hocam bu arada Fransa da ROG serisi işlemci i9 13. nesil, RTX 4080, 64gb ram, 4Tb bir bilgisayar almayı denedim ama Türkiye'de bankalar ödeme de yalnızca 2.000 euro kabul ediyor Amazon yurt dışında. Bundan dolayı bu bilgisayar dikkatimi çekti ve sipariş verdim. 3.200 euro harika bir ROG vardı ama kısmet olmadı

Hocam peki genel olarak Ultra olmasa da yüksek olarak oyun oynarım değil mi? Doğrusu ben oyun için düşündüm bunu. Ve hocam bir şey daha soracağım 140Hz ve 360Hz çok fark eder mi?

Hocam bu arada Fransa da ROG serisi işlemci i9 13. nesil, RTX 4080, 64gb ram, 4Tb bir bilgisayar almayı denedim ama Türkiye'de bankalar ödeme de yalnızca 2.000 euro kabul ediyor Amazon yurt dışında. Bundan dolayı bu bilgisayar dikkatimi çekti ve sipariş verdim. 3.200 euro harika bir ROG vardı ama kısmet olmadı
O uçakmış resmen 😅 hayırlısı olsun. Güle güle kullan tekrardan. MSI'ın yazılımlarını indirip kurmaya öncelik vermen iyi olacaktır. Oyunlardan ziyade

Yeni konular

Geri
Yukarı