i9 12900K için ekran kartı önerisi

Bütçe
8-10k tl
Keşke diğer bütçelerden kısıp ekran kartına bütçe ayırsaydın. 0 olarak istiyorsan şu an RX6700 falan alırsın ama darboğaz yapar işlemci ile.

Parçalarına göre ekran kartı bütçen çok az. RTX 3090 çok yakışır bu sisteme.

12900k ile RX6800 kanlı canlı bizzat ben kendim test yaptım. Ve herhangi bir darboğaz olmadı RX6700 ile nasıl olabilir? Onu bırakın 12700 ile bile yapmaz o ayrı mesele.

Konu sahibine önerim ikinci el kart bakman.

Arkadaşlar Tartışmayın lütfen! PC'yi Toplarken ekran kartı fiyatları tavandı, onu sonra halletmek istedim. Elimdeki idare ediyordu.

RX6700 XT Benim de aklımda diğer fikirlerede açığım. Yine de teşekkürler

RX 6700 XT yerine yüksek bütçede NVIDIA tavsiye ediyorum. RTX3070 veya RTX3080 bakılabilir ikinci el üstte de dediğim gibi.

12900k ile RX6800 kanlı canlı bizzat ben kendim test yaptım. Ve herhangi bir darboğaz olmadı RX6700 ile nasıl olabilir? Onu bırakın 12700 ile bile yapmaz o ayrı mesele.

RX 6700 XT yerine yüksek bütçede NVIDIA tavsiye ediyorum. RTX3070 veya RTX3080 bakılabilir ikinci el üstte de dediğim gibi.

Palit Nvidia GeForce RTX 3070 Gaming Pro LHR 8GB 256Bit​

biraz daha zorlarsam böyle bişi çıkabilir sanırım.

Arkadaşlar adamın amacı render almak ve ben işlemci ekran kartına darboğaz yapar demedim lütfen okuduklarınızı düzgün anlamaya çalışın . Işlemcinin verimini alamazsın render yapacaksan renderda en önemli bileşen ekran kartı olduğu için keşke diğer bütçelerden kısıp ekran kartına ağırlık verseydin dedim önce şunu bi anlayalım . Ben adamın kafasına shutgun dayayıp 3090 al demedim ve nvidia ile ortaklığımda yok amd ile tam verim alamayacağı için alması gerek ve bütçesinin yettiği ekran kartını belirttim .

Arkadaşlar adamın amacı render almak ve ben işlemci ekran kartına darboğaz yapar demedim lütfen okuduklarınızı düzgün anlamaya çalışın . Işlemcinin verimini alamazsın render yapacaksan renderda en önemli bileşen ekran kartı olduğu için keşke diğer bütçelerden kısıp ekran kartına ağırlık verseydin dedim önce şunu bi anlayalım . Ben adamın kafasına shutgun dayayıp 3090 al demedim ve nvidia ile ortaklığımda yok amd ile tam verim alamayacağı için alması gerek ve bütçesinin yettiği ekran kartını belirttim .
Millet darboğazı sadece "işlemcinin ekran kartına yetmemesi" olarak biliyor hocam.

Onu anladık kardeşimde o mevzu imkansız gibi bişey.

Millet darboğazı sadece "işlemcinin ekran kartına yetmemesi" olarak biliyor hocam.
Ram bile pc'ye darboğaz yapa bilir .

Her şeyi biliyorum diye bir iddiam yok ama şu an forumdan çok sübyan okulu gibi . Örneğin cidden yanlış söylemiş olsam bile düzgünce düzeltmek yerine herkes bi toxic . Şu forumun temizlenmesi lazım acilen adam darboğazı sadece işlemci yapıyor sanıyor birde benimle tartışıyor . Yardımcı olup doğrusunu öğretmeye çalışıyorum yaptığı hareketlere bak 😂

Son düzenleme:
Benim aklımda da bu kart var ama NVIDIA'nın CUDA özelliği kafamı karıştırıyor. İşim genellikle render ile bu sıra oyun pek oynamıyorum.

PC parçaları konusun da pek bilgi sahibi değilim. Eğer yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Render tarafında NVIDIA cok daha iyi zaten. 0 kart olarak 3060 Ti var. Indirim kovalayarak belki 3070 bulunabilir ama düşük bir ihtimal. 2. ele yönelirseniz daha iyi kartlar bulunur.

Geri
Yukarı