i9-12900K vs R9-5900X

Şu anlık net şekilde 12900k ama sadece oyun içinse. Render için 5950X çünkü Intel fırın gibi 🔥.

Sadece oyun için kullanacağım. Peki 12900k için anakart ve DDR 5 RAM almak, aynı zamanda Windows 11 kullanmak lazım diye biliyorum. Doğru mudur?

5900X bence i9 çok güç tüketiyor.

Güç tüketiminin ne gibi bir zararı olabilir? Yani günde 10-12 saat çalışan bir bilgisayarın. 12900k ile 5900X arasında masraf olarak ne kadar fark olabilir ki?

Sadece oyun için kullanacağım. Peki 12900k için anakart ve DDR 5 RAM almak, aynı zamanda Windows 11 kullanmak lazım diye biliyorum. Doğru mudur?

Güç tüketiminin ne gibi bir zararı olabilir? Yani günde 10-12 saat çalışan bir bilgisayarın. 12900k ile 5900X arasında masraf olarak ne kadar fark olabilir ki?

Hocam hemnde daha çok ısınıyor ve aradaki fiyat farkına değmez bence RAM falan derken.

Sıcaklık ve güç tüketimi değerlerine bakmamıştım son zamanlarda. Karşılaştırması videosu veya sitesi varsa atarsanız bakalım ne olmuş ne bitmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda soğutucu farkı var galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı