i9 13900K sisteme 350W PSU ve stok fan olur mu?

Hocam yanlış anlamayın ama hani 13900k alıp diğer parçalardan nasıl bu kadar kısabiliyorsunuz? Oyun performansı için 13600k ile aralarında ahım şahım bir performans farkı yok. Elinize 13900k geçmişken bu sistemde nasıl 350w psu oluyor, stok fan ne? 13900k ile fan geliyor mu bundan bihaberim ve ekran kartınız nasıl rx550 oluyor. ben buna gerçekten anlam veremedim
Oyun için almadım diyor ki hocam okumadınız mı konuyu?

Ekran kartı olmadan dahi sadece o işlemci için bile yetmez 350w psu. 360mm kaliteli bir sıvı soğutma ile kullanılmalı. Stok bir intel fan veya kule tipi bir soğutma kullanmayın.

13700k 13900k gibi işlemciler çok dengesiz çalışıyor bir bakmışsın 300w çekiyor sadece işlemci.

Ekran kartı olmadan dahi sadece o işlemci için bile yetmez 350w psu. 360mm kaliteli bir sıvı soğutma ile kullanılmalı. Stok bir intel fan veya kule tipi bir soğutma kullanmayın.

13700k 13900k gibi işlemciler çok dengesiz çalışıyor bir bakmışsın 300w çekiyor sadece işlemci.
ekran kartıda var asus amd radeon rx550 bu sistem için en ez kac psu olmalı ileriyi düşünerek sizce belki oyunda oynarım

Ekran kartıda var ASUS AMD Radeon RX550 bu sistem için en ez kac PSU olmalı ileriyi düşünerek sizce belki oyunda oynarım.

En az 650W PSU gider. Gidip de Frisby, Everest, Dragos, Turbox gibi uyduruk PSU'lardan almayın sisteme zarar gelir.
Bu arada o ekran kartı o işlemciye pek yakışmamış o işlemcinin yanına en az RTX 4070 Ti veya RX 6800 gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı