i9-7900X işlemci ile ROG-STRIX-GTX1080 TI-O11g-Gaming ekran kartı birlikte çalışmıyor

Ömer ÇAĞIN

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
IT
RAM
G.Skill Trident Z Neo RGB 8 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 950 Pro MZ-V5P512bw 512 GB M.2
Ekran kartı
ROG-STRIX-GTX 1080 TI-011g-Gaming
Anakart
Prime X299-Deluxe
İşlemci
Intel Core i9-7900X
@Recep Baltaş, @Ali Güngör
Merhaba
Kullandığım sistem:
Intel Core i9-7900X işlemci.
ROG-STRIX-GTX 1080 TI-011g-Gaming ekran kartı.
Prime X299-Deluxe anakart.

G.Skill Trident Z Neo RGB 8 GB X 2 RAM.
Corsair RM750i CP-9020082-EU 750W Power Supply.
Samsung 950 Pro MZ-V5P512bw 512 GB M.2 SSD.
Bu sistemi sıkıntısız kullanırken elektrikler kesildi ve elektrikler geri geldiğinde sistemden görüntü alamadım. Sistem bileşenlerini teker teker başka sistemlerde denediğimde hiçbir sorun yok. Ama sistemi birleştirdiğimde sistem görüntü vermiyor. Sorunun tespiti ve tamiri için her yere gönderdim ama kimse sorunu bulamadı. Aklıma siz geldiniz, böyle alışık olmadığımız sorunlarla uğraşmayı sevdiğinizi tahmin ediyorum. Konuyla ilgili bir fikriniz var mı ya da kasayı direk size de gönderebilirim. Yarımcı olursan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla hocam farklı sistemlerde tek tek deneyip sorun çıkarmadan çalışıyorsa aklıma şunlar geliyor sadece.

+Ekran kartının pinlerin kontrol edin garip gelen bir pin varsa, anakartta da aynı pin problemli olabileceği için sadece o kartı taktığınızda görüntü vermeyip diğer kartlarda düzgün çalışabilir.
+Psu arızası olabilir.
+Ekran kartı ya da anakart farklı sistem üzerinde görüntü vs verebilir ama benchmark testinde normalin altında kalabilir, eğer böyle bir durum varsa ekran kartı ya da anakartın ekran kartını besleyen kısımlarında arıza olabilir. Köprüler arızalanmış olabilir.

Ama en mantıklı gelen ilk iki senaryo. Umarım çözebilirsiniz

1. Anakarta başka bir ekran kartı taktığımızda sorunsuz çalışıyor, ekran kartını başka bir anakarta taktığımızda oda sorunsuz çalışıyor.
2. PSU başka bir sistemde sorunsuz çalışıyor ve ölçüm yaptığımızda herhangi bir sorun yok.
3. Test yapamıyoruz maalesef. 😀
Gene de teşekkür ederim. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı