i9 9900K boştaki sıcaklık değerleri

ahmetfx

Kilopat
Daha fazla  
Yüksek Performans modunda 4.8Ghz'de çalışıyor sanırım. Bu şekilde işlemci boşta 50 derece civarında seyrediyor. Pompa devir fanı dışında tüm fanlar devre dışı. Sıcaklık normal midir? İşlemciyi ilk takıp açtığımda 30 derece civarında idi.

Fanları düşük devirde de olsa çalıştırın. 50 derece boşta normal değil. Şu an bende 27-28 derece çekirdekler.

500rpm'de çalışıyor radyatör fanları. Ses konusunda oldukça başarılı kullandığım fanlar.

Fanları 500-800 devir arasında kullanırsanız sesi neredeyse duyulmaz. Sıfır ses istiyorsanız güç kaynağınız ve kasa seçimini ona özel yapmanız gerekiyor.

İşlemci fan sesini nasıl duyuyorsunuz ki? En çok gürültüyü zaten PSU fanı yapıyor. Onun sesinden diğer bileşenlerin fan sesleri duyulmuyor zaten.

İşlemci fan sesini nasıl duyuyorsunuz ki? En çok gürültüyü zaten PSU fanı yapıyor. Onun sesinden diğer bileşenlerin fan sesleri duyulmuyor zaten.

PSU fanı çalışmıyor :) Yük durumunda devreye giriyor ki ben bugüne kadar hiç sesini duymadım. Belki yük durumunda bile devreye girmiyordur :)

Fanlar tam devirde iken Aida64 stres (CPU, FPU, Cache) testinde ilk saniyelerde 85 dereceyi görüyor. Sadece CPU stresinde 63 derece civarında. Bu arada soğutucum Seidon 240V. Normal gelmedi bana, işlemciyi söküp tekrar mı taksam acaba?

Fanlar tam devirde iken boşta 33-34 derece.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı