i9 9900K sistemde hangi bileşen yükseltilmeli?

AM5 sadece DDR5 desteklediği için DDR5'e geçmek zorundasınız o yüzden RAM'leri satabilirsiniz ve bütçe yeterse 7900 alabilirsiniz.
Evet haklısınız hocam. Attığınız ram ve anakartı listeme ekledim. 7900X aylardır aklımda olan bir işlemci ve açıkçası fazla bilgim olmadığı için karar veremedim. FPS oyunları için 3070ti ile sorun olmaz değil mi? Veya aynı fiyat bandında alternatifi var mı?

Evet haklısınız hocam. Attığınız RAM ve anakartı listeme ekledim. 7900X aylardır aklımda olan bir işlemci ve açıkçası fazla bilgim olmadığı için karar veremedim. FPS oyunları için 3070 Ti ile sorun olmaz değil mi? Veya aynı fiyat bandında alternatifi var mı?

Sorun olmaz hocam o işlemci 1080P'de 4070 Ti bile besleyebilir.

Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkürler. İşlemci tercihimi 7900X olarak yaptığımı varsayarsak (kesin değil Intel tarafına geçebilir veya Amd'nin farklı modellerine bakabilirim.) aklıma takılan 2 konu var.

1- Rtx 3070 Ti ve R9 7900X bir sistemin enerji tüketimi artacağı için şuan ki güç kaynağım (750W) yeterli gelecek midir yoksa yükseltme yapmalı mıyım?

2- Ryzen 9 7900X işlemci için şuan ki sıvı soğutmam (Corsair H100i 240mm) yeterli gelecek midir yoksa yükseltme yapmam gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkürler. İşlemci tercihimi 7900X olarak yaptığımı varsayarsak (kesin değil Intel tarafına geçebilir veya AMD'nin farklı modellerine bakabilirim.) Aklıma takılan 2 konu var.

1- RTX 3070 Ti ve R9 7900X bir sistemin enerji tüketimi artacağı için şu anki güç kaynağım (750W) yeterli gelecek midir yoksa yükseltme yapmalı mıyım?

2- Ryzen 9 7900X işlemci için şu anki sıvı soğutmam (Corsair H100i 240mm) yeterli gelecek midir yoksa yükseltme yapmam gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Sıvı soğutma yeterli gelir yalnız sıvı soğutman büyük ihtimalle yeterli olmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı