i9-9900K ve RTX 2070 sistem için kasa tavsiyesi

Emre TAKAL

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

▪︎i9 9900K 3.6 to 5 GHz İşlemci
▪︎MSI MPG Z390 Pro Carbon AC Anakart
▪︎Asus Rog Strix RTX 2070 Ekran Kartı
▪︎Corsair Vengeance 3000 MHz 16 GB RAM
▪︎ High Power 750W 80+ Gold Tam Modüler PSU
▪︎Corsair H80i v2 120mm Sıvı Soğutma
▪︎ Adata XPG 512 GB 3500/2300 M2 SSD

Arkadaşlar, Bu parçaları satın aldım. Tek kararsız kaldığım nokta maalesef kasa.

Hava akışı güzel olan bir kasa istiyorum ama önü cam şeklinde olan kasalarda hava akışı nasıl sorusu geliyor aklıma.

Kasa önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
NZXT'nin kasalarına bakabilirsiniz. Corsair SPEC serisi de gayet kullanışlıdır.

Ben H400 kullanıyorum hava akışı gayet iyi sistem boşta 29 30 derecede çalışıyor ama RTX 2070 aldığınız için daha büyük alana ihtiyaç duyarsınız o yüzden NZXT H500 ya da bu kadar masraf ettim ışıklandırmaya önem veriyorum diyorsanız RGB li modeli H500i alabilirsiniz. Çok şık ve güzel bir kasa.

H500i görsel olarak güzel fakat Ön tarafda hava akışı nasıl gerçekleşircek acaba önünde ızgara vs. yok
Bir sorum daha olucak. Benim anakart 12 pin CPU Power. Ben dikkat etmeden 8 Pin CPU Power girişli PSU almışım. Ekstra overclock degil de normal desteklenen frekansta 3.6 to 5 GHz yazıyor. Ben 8 pin bağlantısıyla 5 GHz de kullanabilirmiyim ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı