i9 9900KS RTX 2080 Ti sistem için soğutucu tavsiyeleri

Techno.Patates

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba,

Donanım canavarı arkadaşlarımın zorlamaları, türlü itiş kakışıyla ve 1 günlük indirim yakalamam neticesinde kolları sıvayıp aşağıdaki parçaları aldım.

İşlemci: İ9 9900KS 4050TL.
Ekran kartı: MSI RTX 2080 Ti Ventus 7860TL.
Anakart: MSI MPG Z390 GAMING PRO Carbon ac 1560TL.
RAM: G.Skill Trident Z Neo 16.2 32 GB 3600MHz CL16 1300TL.
Depolama: Adata 1TB M.2 SSD 700TL.
Kasa: Aerocool quartz Pro 1000W 1600TL.
Ve muhtelif kasa içi düzenleme tertibatı.

Şimdi asıl sorunumuz işlemci soğutucusunda :)

Sıvı soğutmalarda leak riskini almak istemiyorum, zaten ağır OC vs. de yapacağımı sanmıyorum. Piyasadan baktığımda görüntü itibariyle MSI Core Frozr XL modelini beğendim, ancak stoklar bitmiş. Önerebileceğiniz, beğendiğiniz veya "mutlaka al pişman olmazsın" dediğiniz soğutuculae varsa yardımlarınız rica ediyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hava soğutma olarak;

NOT: BeQuiet! markasının bir de çift blok modeli var. be quiet! Bulabilirseniz NH-D14 gibi en üst seviye performans sergiler. Noctua'ı rengini sevmediğim için önermedim. Son modellerinde simsiyah bir şeyler çıkarmış ancak TR'e geldimi bilmiyorum.

Sıvı soğutma düşünürseniz ve bütçe sorun değilse şiddetle kesinlikle NZXT Kraken öneririm. X62/72 farketmez kasanız uygunsa oo piti piti yapıp alabilirsiniz :)

Böyle bir sisteme Noctua NH-D15 veya Be Quiet! Dark Rock Pro 4 yakışır. Ama onlar montaj sorunu yaratabilir. Keşke kasayı almadan önce bize danışsaydın, Kasa ile Güç Kaynağını ayrı alsaydın ve Kasayı çok daha iyi hava sirkülasyonu olan Cooler Master H500M ile değiştirseydin. Bence kasayı hiç kullanmadan iade edebiliyorsan et. Sıvı Soğutma senin için en iyi tercih, kaliteli ve dayanıklı bir marka alırsan sorun yaşayacağını sanmam. NZXT Kraken X72 öneririm, bütçeni aşarsa X62 versiyonu da gayet iyidir.

Hava soğutma olarak;

NOT: BeQuiet! markasının bir de çift blok modeli var. be quiet! Bulabilirseniz NH-D14 gibi en üst seviye performans sergiler. Noctua'ı rengini sevmediğim için önermedim. Son modellerinde simsiyah bir şeyler çıkarmış ancak TR'e geldimi bilmiyorum.

Sıvı soğutma düşünürseniz ve bütçe sorun değilse şiddetle kesinlikle NZXT Kraken öneririm. X62/72 farketmez kasanız uygunsa oo piti piti yapıp alabilirsiniz :)

Önerileriniz için teşekkür ederim. Noctua'dan yana seçimimi kullandım. :)
Ekran kartı modelini değiştirmeni öneriyorum, Ventus serisi ekran kartları biraz fazla sıcak.

Kasa içindeki hava akışı sayesinde çok ısınma olacağını sanmıyorum en azından aynı kartı kullanan bir arkadaşım var, gözlemlediğimiz kadarıyla otomatik fan ayarında 76dereceden yukarı çıkmıyor. Maalesef değiştirme şansım yok. 3 soğutuculu daha güncel modeller 10k'dan aşağı değil.
Böyle bir sisteme Noctua NH-D15 veya Be Quiet! Dark Rock Pro 4 yakışır. Ama onlar montaj sorunu yaratabilir. Keşke kasayı almadan önce bize danışsaydın, Kasa ile Güç Kaynağını ayrı alsaydın ve Kasayı çok daha iyi hava sirkülasyonu olan Cooler Master H500M ile değiştirseydin. Bence kasayı hiç kullanmadan iade edebiliyorsan et. Sıvı Soğutma senin için en iyi tercih, kaliteli ve dayanıklı bir marka alırsan sorun yaşayacağını sanmam. NZXT Kraken X72 öneririm, bütçeni aşarsa X62 versiyonu da gayet iyidir.

Kasayı büyük olduğu ve dahili psu olduğu için indirimle aldım. İade etmek şu anda imkansız gibi, tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sıvı soğutucu fikrini şu aşamada düşünmüyorum. Herhangi bir sızıntı durumunda sisteme ek olan hiçbir parça garanti kapsamında değelendirilmiyor ve ülke çapında garantinin sadece bir banka ismi olduğunu varsayarsak oldukça korkutucu :)
Eğer tatmin olmazsam ilerde düşünebilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı