İade edeceğim bilgisayar için yetkili servis raporu isterler mi?

Saltopat

Decapat
Makaleler
10
1 Hafta önce Hepsiburada'dan laptop aldım ve fan sorunu çıktı. Ürün kusurlu diye talep oluşturacağım ama yetkili servis raporu isterler mi? Daha önce Trendyol'dan bilgisayar almıştım o da kusurlu diye gönderdim ve yetkili servis raporu istememişlerdi. O yüzden bir de size sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkınız var. Ürünü iade talebi ile servise yollayın. Kusurlu da olsa, kusursuz da olsa servis kusura ya da kusursuzluğa onay vermeli. O şekilde iade alıyorlar. İade almama şansları yok ama. 20 gün içerisinde sonuçlanır.

"Ürün kusurlu" derseniz servis raporuyla işi yokuşa sürmeye çalışabilirler ama yasal haklarınız belli. Üründen memnun kalmadığınızı söylerseniz süreç daha kısa sürebilir ama aynı ürünü bir başkasına kakalamaya çalışabilirler, bunun da etik olmadığını söyleyebilirim.

@BilgisayarKurdu 'nu etiketleyelim.

Üründen memnun değilim derseniz daha kısa sürebilir süreç ancak sizin iade ettiğiniz ürün bir başkasına sıfır olarak satılabilir. Bunun da etik olmadığı aşikar. Bence dürüst olarak sorunu dile getirip çözüme kavuşturun.

"Ürün kusurlu" derseniz servis raporuyla işi yokuşa sürmeye çalışabilirler ama yasal haklarınız belli. Üründen memnun kalmadığınızı söylerseniz süreç daha kısa sürebilir ama aynı ürünü bir başkasına kakalamaya çalışabilirler, bunun da etik olmadığını söyleyebilirim.

Belki de o bilgisayarı bana da öyle kakaladılar

Daha önce Trendyola da kusurlu bilgisayar göndermiştim daha doğrusu onların bana gönderdiği kusurlu bilgisayarı... Ama servis raporu istemeden direk iade ettiler

Geri
Yukarı