İade edilen Ryzen G serisi işlemci yerine işlemci ve ekran kartı tavsiyeleri

Bütçe
8500

devrim_moswant

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, sağlıklı günler iyi forumlar dilerim öncelikle.
En son 5 yıl önce girmişim foruma 5 senenin sonunda tekrardan merhabalar :) forum kullanımını bırakmış olsam da tekrar döndüm buraya. :)

Şöyle bir durumum var ve artık takip etsemde CPU ve GPU teknolojilerini anlamıyorum. Tek bildiğim Ray Tracing çok güzel bir şey 😄

ASUS A320M-Gaming anakartım var.
8*2 Corsair DDR4 RAM kullanıyorum.
AMD Ryzen 3 2200G serisi işlemci kullanıyordum ancak anakartım ile birlikte arızalandı ve işlemcinin iadesi (ne yazık ki) aldığım fiyattan yapıldı. Ofis ve Netflix için kullanıyordum ben bu sistemi yeterliydi ancak pandemi sebebi ile evden çalışmaya başlayacağım. AutoCAD, birkaç basit kurgu için Premiere Pro ve PS kalan vaktimde’de Cyberpunk 2077 oynamak istiyorum zevkli bir şekilde ancak GPU olarak kararsız kaldım. Yardımlarınızı rica ediyorum,

Anakartım halen sağlam kaldığı için AM4 soket kullanmak durumundayım.
ASUS A320M Gaming.
Ryzen 5 3600G.
Cooler Master Masterliquid ML240L V2 sıvı soğutucu.
GPU olarak rx5600xt/rtx2060/rx5700xt arasında kafam çorba oldu.
500W Everest PSU, 120GB SSD ve HDD sahibiyim.

Hata yaptığım yeri önerdiğiniz yeri varsa tavsiye ve yardımlarınıza açığım. Uzun olduysa kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim.

Monitör olarakta Asus vz27vq düşüyorum Kullanan tavsiye eden var mıdır?
Edit; monitör

Son düzenleme:

1099 TL.

Hocam QP güvenilir midir? Daha önce alış verişiniz oldu mu? Ekşide pek iyi entryler girmemişler hakkında.
İşlemci hakkında bir yorumunuz var mı? Darboğaz vs 2. nesil 2xxx seri bir.
İşlemci kullanıyordum 2. nesil 1xxx daha iyi bir işlemci kafamı karıştırdı doğrusu. İnternetteki yorum tarihlerinde pek güncel değil.

Şu ana kadar yaptığım alışverişlerde hiç sorun yaşamadım ben QP ile. Farklı bilgisayar parçaları, Glorious Model O ve Model D mouse, Glorious GMMK klavye, mouse pad vs bir sürü alışverişim oldu. Model O mouse bozulduğunda direkt değişim yaptılar.

1600AF için ise ilk çıktığında tam fiyat performans işlemcisiydi. Adında 1 olduğuna bakmayın aslında 12nm bir işlemci.

Şu ana kadar yaptığım alışverişlerde hiç sorun yaşamadım ben QP ile. Farklı bilgisayar parçaları, Glorious Model O ve Model D mouse, Glorious GMMK klavye, mouse pad vs bir sürü alışverişim oldu. Model O mouse bozulduğunda direkt değişim yaptılar.

1600AF için ise ilk çıktığında tam fiyat performans işlemcisiydi. Adında 1 olduğuna bakmayın aslında 12nm bir işlemci.
Çok teşekkür ederim hocam, peki gpu konusunda fikriniz nedir?
Yukarı, yardım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı