İade edilen üründe kargo ücretlerini hangi taraf öder?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Teknobiyotik'ten işlemci soğutucu aldım. Akortek Bilişim'in işlemci soğutucusu. İade ettim. Paramı 22 TL eksik ödediler, yani kargo ücretlerini benden kesmişler.
Buna hakları yok, öyle değil mi?

Alırken ücretsiz kargo almadıysanız vermezler.Ama ücretsiz kargoysa müşteri hizmetlerini arayın.

Teknobiyotik'ten işlemci soğutucu aldım. Akortek Bilişim'in işlemci soğutucusu. İade ettim. Paramı 22 TL eksik ödediler, yani kargo ücretlerini benden kesmişler.
Buna hakları yok, öyle değil mi?
Gönderirken onlar öder iade etme sebebiniz keyfi(Teknik bi sorun veya ayıplı mal değilse) olduğu için siz ödersiniz.

Ürün 30₺ ise size 30₺ iade etmeleri lazım. Kargo parası vs. kesemezler.

THH'ye yazın.
Faturaya bakarsanız ürün fiyatı ve kargo ayrı ayrı yazılır iade etme sebebi teknik bi sorundan veya cihaz da ayıp durumu yoksa kargo parasını siz ödersiniz. Kargo parasını kesip kesmemek firmanın insiyatifine bırakılıyor diye biliyorum.

aturaya bakarsanız ürün fiyatı ve kargo ayrı ayrı yazılır iade etme sebebi teknik bi sorundan veya cihaz da ayıp durumu yoksa kargo parasını siz ödersiniz.
Böyle şeyleri savunmayın çünkü yasal dayanağı yok. Firmaların ekmeğine yağ sürmeyin.

Şimdiye kadar çok fazla ürün iade ettim ve Teknobiyotik hariç bunu yapan firma görmedim.

Ürünü aldığınız zaman ücretsiz kargo ile aldıysanız iade edince de yine kargo ücreti ödenmiyor ama alırken kargo ücreti ödediysen ürünün fiyatı kadar ödeme yaparlar kargo ücretini karşılamazlar. Ben böyle biliyorum en azından şuana kadarki tecrübelerim bu yönde oldu hep.

Geri
Yukarı