İade için en uygun yöntem nedir?

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Merhaba dün Acer marka bir monitör aldım n11 üzerinden. Aldığım satıcının başarısız %100 olarak göründüğünden tereddüt etmeden satın aldım. Ürünü de 100'den fazla satmış olarak görünüyordu. Daha sonra araştırınca biraz genelde hep şu tür şikayetler vardı "hasarlı ürün gönderdiler, kullanılmış ürün gönderdiler" gibi. Tüketici hasarlı ürünü iade etmek istediğinde ise kabul etmeyip sıfır yeni alınan ürünü servise gönderip rapor alınmasını istiyorlarmış. Bu durum tabi beni işkillendirdi. Ürünü aldığımda ne olur ne olmaz diye kutunun açılımını ve kurulumunu tamamen videoya alacağım elimde kanıt olması amacıyla.

Problem olması durumunda iadeyi cayma hakkını kullanarak yapmak mı daha mantıklı yoksa n11'e videoyu yollamak mı? Mağaza adı Beta Plus Teknoloji.

Ben de Hepsiburada üzerinden monitör almıştım sorunlu bir model gelmişti. Mağazayla konuşup iade etmiştim. Size de ürün geldiğinde ilk kargocuyu kapıda bekletin ürünü test edin sorun varsa tutanak tutturun. O an fark edemediniz diyelim telefonla satıcıyı arayın veya site üzerinden mesaj atın. Büyük ihtimalle sorun çıkarmayacaklardır. Olmadı servise gönderin veya Tüketici Hakem Heyetine başvurun.

Ben de Hepsiburada üzerinden monitör almıştım sorunlu bir model gelmişti. Mağazayla konuşup iade etmiştim. Size de ürün geldiğinde ilk kargocuyu kapıda bekletin ürünü test edin sorun varsa tutanak tutturun. O an fark edemediniz diyelim telefonla satıcıyı arayın veya site üzerinden mesaj atın. Büyük ihtimalle sorun çıkarmayacaklardır. Olmadı servise gönderin veya Tüketici Hakem Heyetine başvurun.
Anladığım kadarıyla firma bu yolu hep deniyor. Umarım sağlam gelirde uğraştırmazlar.

Geri
Yukarı