İade talebi oluşturduğum telefon süreci nasıl işler?

iksbaks

Hectopat
Makaleler
3
Bu gün bildiğiniz üzere ayıplı mal olan Redmi Note 9S cihazımı iade etmeye karar verdim. Yaptım da fakat bu süreç nasıl işler? Bana cihaz hakkında işlem başlatılıp 20 gün içerisinde döneceklerini söylediler. Dostlarım diyelim ki ret edildi. Mahkemeyle uğraşmaktan çekinmem lakin mahkemeye hayatımda hiç başvurmadım. Dediğim gibi bu süreç nasıl işler?(Telefona herhangi bir şey yapmadım.) elimde kalır mı bu cihaz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz talep oluşturduktan sonra cihaz ayıplı talepli olduğundan dolayı serviste incelenir bu inceleme neticesinde iade alınır veya kullanıcıya iade edilir (firmanın iade alması kendi inisiyatifine kalmıştır elbette cihaz iade alınacak fakat kimi firma tek seferde değişim ya da iade yaparken kimi firma uzun uğraşlar sonucu iade alır) eğer cihazı firma sizden iade alır ise 1 hafta içerisinde paranız iade edilir eğer değişim isterseniz stokta söz konusu cihaz var ise anında yok ise en fazla 2 gün beklemenin ardından değişim yapılır.

Eğer cihaz kullanıma engel oluşturan veya kullanıcının sağlığını tehdit eden sorunlar barındırıyor ise cihaz elinizde kalmaz mutlaka değişim veya iade gerçekleşir.

Siz talep oluşturduktan sonra cihaz ayıplı talepli olduğundan dolayı serviste incelenir bu inceleme neticesinde iade alınır veya kullanıcıya iade edilir (firmanın iade alması kendi inisiyatifine kalmıştır elbette cihaz iade alınacak fakat kimi firma tek seferde değişim ya da iade yaparken kimi firma uzun uğraşlar sonucu iade alır) eğer cihazı firma sizden iade alır ise 1 hafta içerisinde paranız iade edilir eğer değişim isterseniz stokta söz konusu cihaz var ise anında yok ise en fazla 2 gün beklemenin ardından değişim yapılır.

Eğer cihaz kullanıma engel oluşturan veya kullanıcının sağlığını tehdit eden sorunlar barındırıyor ise cihaz elinizde kalmaz mutlaka değişim veya iade gerçekleşir.
Benim sorunum basit oyunlarda kasmasıydı. Clash of Clans,Simcity buildit gibi oyunlarda çok sinir edici bir kasma vardı. Donanımsal bir problem olduğunu sanıyorum cihazı sıfırlamama rağmen geçmedi internette hiç bununla ilgili şikayet görmedim. Ayrıca haklısınız servise incelenmeye gitti. Sizce para iadesi veya cihaz değişimi gerçekleşir mi?

Söz konusu performans düşüklüğü olduğunda önce telefonun işletim sistemi yeniden yüklenir eğer sorun donanımsal ise değişim gerçekleşme ihtimali yüksektir fakat iade istediğiniz olursa biraz zorlayabilirler önceki mesajımda belirttiğim gibi biraz da firma inisiyatifine kalıyor bu tür işler maalesef.

Söz konusu performans düşüklüğü olduğunda önce telefonun işletim sistemi yeniden yüklenir eğer sorun donanımsal ise değişim gerçekleşme ihtimali yüksektir fakat iade istediğiniz olursa biraz zorlayabilirler önceki mesajımda belirttiğim gibi biraz da firma inisiyatifine kalıyor bu tür işler maalesef.
Ben de öyle düşünüyorum. Mağlum mobil cihazlarda işlemci vb. gömülü olunca değişim kaçınılmaz oluyor. Lakin elimde kalır diye çok korkuyorum. 3100 TL verdiğim bir cihaz internete girmekten başka bir işe yaramayacaksa ne yapayım onu? Düşüncelerinizi önemsiyorum. Sizce elimde kalır mı bu cihaz?

Kesinlikle cihaz elinizde kalmaz iade veya değişim mutlaka gerçekleşecektir fakat tek risk bu sürecin uzaması olacaktır.
Süre bakımından problemim yok. Değerli yorumun için teşekkür ederim. Eğer böyle bir problem yaşayan bir arkadaşımız var ise onu da dinlemek isterim.
Kesinlikle cihaz elinizde kalmaz iade veya değişim mutlaka gerçekleşecektir fakat tek risk bu sürecin uzaması olacaktır.
Ayrıca iyi kötü internette geziyordum. Serviste cihazı daha kötü yapmaları gibi bir ihtimal yok değil mi?

Geri
Yukarı