İadesi sağlanan ürünün faturası gönderilmek zorunda mı?

Makaleler
5
Yer
Fortress Vader
Kısa bir özet geçeceğim. 4 ay boyunca iade etmeye çalıştığım ürün THH'ye başvuracağım dediğim için saniyesinde iade edildi. Ürünün normal fiyatı 50TL, bana gelen kupon 20TL. Ayrıca daha sonra iade istemediğimi söylememe rağmen iade ettiler ürünü. Ürün hala bende bu arada. Şimdi ise kendilerine faturamı sorduğumda iade olduğu için faturanız gönderilmeyecek diyorlar. Bunun herhangi bir geçerliliği var mı?

Gerek kalmıyor. (ben direk gönderdim)
Ürün sende çünkü ve iadesi olmuş. Para vermediğin ürüne fatura niye göndersinler?
Amacım iade etmek değil benim, iade talebi oluşturmadığım halde ürün iade edildi olarak gözüküyor. Şimdi ise iade edildiği için fatura göndermeyeceğiz diyorlar. Faturayı 4 ay önce talep etmiştim.

Onlarla uğraşmanıza falan gerek yok zaten, fatura kesmemek başlı başına vergi kaçırmaktır o da ciddi bir suçtur. Hakem heyetiyle mahkemeyle uğraşmayın onlar sizin haklarınızı koruyan kuruluşlar yıllarca süründürür en son haksız çıkabilirsiniz bile, direk 189'u arayıp vergi kaçakçılığı diye ihbar edin durumu anlatın 2 güne şafak operasyonu yaparlar mağazaya. Devlet kendi alacağı olduğunda aslan kesilir.

Yine aynı taktiği uygulamayı deneyin o zaman. Hakkını arayıp bir yerlere başvuracağını vs. Neden faturayı istiyorsun ki? İhtiyacın yok.
Satıcı dolandırıcı, herkese sahte ürün göndermiş. Dediğim gibi kimseye fatura da göndermemiş. Süründürmek istiyorum satıcıyı ve Trendyol'u. 4 ay boyunca kimse kaale bile almadı beni.
Onlarla uğraşmanıza falan gerek yok zaten, fatura kesmemek başlı başına vergi kaçırmaktır o da ciddi bir suçtur. Hakem heyetiyle mahkemeyle uğraşmayın onlar sizin haklarınızı koruyan kuruluşlar yıllarca süründürür en son haksız çıkabilirsiniz bile, direk 189'u arayıp vergi kaçakçılığı diye ihbar edin durumu anlatın 2 güne şafak operasyonu yaparlar mağazaya. Devlet kendi alacağı olduğunda aslan kesilir.
Bunu dediğim zaman ödeme yapmadığınız için fatura gönderemeyiz diyorlar.

Satıcı dolandırıcı, herkese sahte ürün göndermiş. Dediğim gibi kimseye fatura da göndermemiş. Süründürmek istiyorum satıcıyı ve Trendyol'u. 4 ay boyunca kimse kaale bile almadı beni.

Bunu dediğim zaman ödeme yapmadığınız için fatura gönderemeyiz diyorlar.

İşte onu diyorum. Öyle bir şey kessinlikle yok. Dolandırıcılık yapıyorlar ve faturayı ilk alır almaz göndermek zorundalardı. Tamamen haklısınız. Tek yapmanız gereken 189'a şikayet etmek. Siz değil devlet uğraşsın. Hakem heyetine de başvurun isterseniz çift taraflı zarar verirsiniz. Faturasız internet satışı ve sahte ürün sebepleri ile başvurabilirsiniz ikisi de hapis gerektiren ağır suçlar.

Geri
Yukarı