IATKOS ML2 sadece güvenli modda çalışıyor

volkanadana

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Ben bilgisayararıma iatkos ml2 kurdum. Kurulumdan sonra bilgisayar normal açılmıyor, sadece güvenli modda açılıyor. Normal açmaya çalıştığımda elma logosu ve altında dönen yuvarlakta takılı kalıyor. "-v" ile açınca aşağıdaki görüntüdeki ekranda kalıyor ancak klavye çalışıyor. Başlangıçta birçok parametre kullandım ama nafile, normal mod ile açılmıyor...

Sistem özelliklerimi "Bu MAC hakkında" bölümünden aldım, aşağıdadır:

Arkadaşlar dahili Intel onboard ekran kartımla yeniden kuurlum yaptım ancak aynı hata devam ediyor. "-x" ile güvenli modda açınca sistem raporunda ekran kartı yüklenmiş olarak görünüyor ancak ses yüklenmemiş görünüyor.

Sistem normal boot ile açılmıyor. "-v" ile boot edince uzun bir bekleyişten sonra 4 satır boyunca "sound assertion in AppleHDACodecGeneric at line 360" yazıyor, sonra bir hareket yok ancak klavye işliyor. Acaba normal boot olmasını engelleyen sorun ses kartıyla alakalı olabilir mi?
sad.png

Son düzenleyen: Moderatör:
AppleHDA kextleri uyumsuz ya da düzgün kurulmamış, Windows üzerinden silip açmayı dene.
"AppleHDA,HDAEnabler, ALCXXX" kextleri silinmeli.
VoodooHDA denemelisin.

"AppleHDA, HDAEnabler, ALCXXX" kextleri zaten "system/library/extension" içerisinde yok. VoodooHDA'yı nasıl ve nereden yükleyebilirim? Mesela güvenli mod ile sistemi açınca yüklenir mi?

Verdiğin resime göre var görünüyor ama. Bu dediğim kextleri silmeden VoodooHDA yükleyemezsin.

Peki bu voodaaHDA nasıl yüklenir veya benim donanımıma uygununu nasıl bulabilirim? Geçen sefer bir yükleme yaptım. Ancak değişen bir şey yok. Birde söylediğiniz kext'ler system/lybrary/extension içerisinde değil mi?

audio:
8-channel (6+2) Intel High Definition Audio via the Realtek* ALC892 audio codec olarak görünüyor ve -v ile başlatınca son durum şu resimdeki gibi kalıyor fakat klavye işliyor..
r2.jpg

Sil baştan yeniden kurulum yaptım. Sizin dediğiniz dosyayı indirdim ve kurdum orada anlatıldığı gibi. Ancak yine bilgisayar normal yolla açılmadı, -v ile aşağıdaki ekranda kalıyor. orada 10 dk. filan bekliyor ve son 5 satırdaki yazılar çıkıyor ve sonra tık yok. -x ile güvenkli modda açılıyor ama ses yok. hard disikin diğer bölümleri masaüstüne bağlanmıyor. Flash disk takıyorum masaüstüne bağlanmıyor malesef çözemedim.
:(
New_New_New_07052014417.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı