iAtkos ML2 USB bellek boot menüde donma sorunu

harunman

Hectopat
Daha fazla  
Nerhaba kolay gelsin.

Dizüstü Bilgisayara Mac OS X Kurma Rehberi

Adlı baslık altında belirtilen yöntem ile ACER 5732G markalı laptopuma ML 2 yüklemek istedim.

Rehberler sayesinde iAtkos ML2 dosyasını Usb'ye attım ve hazırladım fakat ACER laptopumda ML2 yi boot etmek için hazırladığım flash takılı iken boot menüsüne erişmek için f12 tuşuna basıyorum ve bilgisayar donuyor. Boot menüsü açılmıyor ve kapatmak zorunda kalıyorum. Dolayısıyla yükleme gerçekleştiremiyorum.

Windows işletim sistemi için hazırladığım flash bellek takılı iken boot menüsüne girip Windows kurulumunu boot edebiliyorum.(Başlatabiliyorum.) Herhangi bir problem çıkmıyor ama ML2 yüklemek istediğimde boot menüsü açılmıyor.

4-5 kere denedim BIOS dan quickboot'u da kapattım fakat yine problem devam ediyor.
Sebebi nedir acaba ? Laptopum eski olduğu için harddisk veya BIOS sistemi mi farklı, Mac ile uyumsuz olduğu için mi bu problem çıkıyor? Bi çözümü var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

IMG_1014.JPG

Bilgisayarın takıldığı yer (ML2 yüklü flash takılı; F12 tusuna basdığımda burada takılıyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
iAtkos ML2'yi bende kurdum ama virtualbox üzerinden. O ekran da kalmasının bence sebebi bios ayarlarından olabilir istersen önce Bios'u güncelle.

Cevabınız için teşekkür ederim :) ama olmadı sonuç aynı. Bios güncellemeside yaptım ardından tekrara bios ayarlarını düzenledim denedim yine aynı yerde takılıyor.

Cevabınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi USB bekleğim kalitesiz bir marka. Umarım Toshiba bir USB bellek ile denediğimde problem olmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı