IBAN olan ön ödemeli kart önerisi

the Fool

Gigapat
Katılım
3 Haziran 2016
Mesajlar
14.367
Makaleler
6
Çözümler
94
Yer
Bursa
Kendin açabilirsin hesap, ailenin onayı falan gerekmiyor. Yetişkin sayılıyorsun artık. Yine de istemezsen Enpara'ya bak. Onda da yoksa IBAN zamazingoları hiçbirinde yoktur muhtemelen.

Gerçi Enpara'da Finansbank'ınmış. Her türlü bankaya düşecek işin, kaçarı yok.
 
Katılım
25 Kasım 2017
Mesajlar
2.003
Makaleler
5
Çözümler
4
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Vadesiz hesap açımında negatif bir durum olamaz ki olumsuz bakılabilsin.
Aile bireylerin bankalara gitsin araştırsın bir birikim hesabı nasıl açılıyormuş öğrenmek için.

Vadesiz hesap açılmadan birikim yapmak mümkün değil baka üzerinden.

Örnek olarak her ay 10 TL yatırmak istiyorsunuz diyelim biriktirmek için. Bunun için bir hesap lazım. Buda vadesiz hesap oluyor. Kart ücreti dahi olmayan bir hizmet türüdür.
Banka müşterisi isterse bankaya birikim yapacağını ve bundan kaynaklı parayı faize yatırmak istediğini belirtebilir. Bunun eksi bir durumu olmazken avantajı oluyor.

Örnek olarak;
Hesap açıldı. 500 TL bir miktar para yatırdınız veya belli bir süre sonrası bu para hesapta birikti.
Bu parayı mevduat durumuna çevirebilirsiniz vadeye yatırarak. Vade süresinin belli günleri var. En düşük 32 gün bildiğim kadarıyla.
500 TL 32 gün sonra örnek olarak 6,7 civarı TL kazanç sağlatmış olacak.

Siz bu paranın üzerine para ekledikçe daha çok kazanmaya başlayacaksınız. Ancak vade süresi durumuna dikkat ederek para yatırın.
 
KS
S

sametlol21

Centipat
Katılım
9 Mart 2020
Mesajlar
33
Ben garanti bankasından paracard almayı düşünüyorum yarın gidip başvuru yapacağım. Bilginiz var mı bunda sadece internette alışveriş yapmak ve para gönderip almak istiyorum.
 

Kurdunlaneti

Picopat
Katılım
22 Aralık 2020
Mesajlar
19
Bu mesaj bugun bana geldi.
Halkbank'dan IBAN ya da hesap numarasi olmadan kolay para transferi cok yakinda basliyor. Siz de Halkbank mobil veya Halkbank ınternet subesi para transferi menusunden kolay adres tanimlama adimlarini izleyerek e-posta adresi, cep telefonu numarasi, kimlik numarasi ve pasaport numarasi gibi bilgilerinizi dilediginiz vadesiz TL hesabiniz ile simdiden eslestirin. IBAN'a gerek kalmadan 7/24 para transferi kolayligina hazir olun.
 

Pneumothorax

Hectopat
Katılım
28 Temmuz 2016
Mesajlar
156
Çözümler
1
Bir de bonusa geçtiğimde aylık kesinti veya yıl sonu kesinti gibi bir ücret var mı?

Bildiğim kadarıyla bu tarz büyük bankalarının kartlarında her türlü işlemde kesinti var havale/EFT para yatırma benzeri, ama en parada bu tarz işlemlerde 0 kesinti, IBAN paylaşmada mevcut, şu pandemi döneminde başvur getirsinler uğraşmazsın.
Aylık kesinti vadesiz hesapların hiçbirinde olacağını sanmıyorum, o saçmalığı sadece Ininal'de gördüm ama ininal gibi on ödemeli kartların hepsinde vardır belki, bilemiyorum.
 

Utku Girgin

Gigapat
Süper Moderatör
Katılım
23 Nisan 2015
Mesajlar
5.173
Makaleler
16
Çözümler
282
Yer
Tekirdağ, Türkiye
IBAN, International Bank Account Number demek ve adından da anlaşılacağı gibi bunu sadece bir banka verebilir. Bu açılan hesaba da sadece bir bankamatik kartı bağlanır yani ön ödemeli kart bağlanamaz.

Buna en yakın olarak İş Bankası’nda MaxiPara var. Tek tıkta vadesiz hesabınızdan ön ödemeli kartınıza para aktarabiliyorsunuz fakat Bankamatik Kartı var iken ne kadar gerekli tartışılır.

Banka hesabı açmanın herhangi bir zararı yok. Şahsen bende 14 banka hesabı ve 3 tane de kredi kartı var.

Hiçbir banka artık hesap işletim ücreti almıyor. Vadesiz hesaptan ve ona bağlı bankamatik kartından herhangi bir ücret kesilmez. Ücreti olan tek şeyler anlaşmasız bankamatik kullanmak, kredi kartından nakit avans çekmek veya geç ödemek. Bunu da yapmamak oldukça basit. Günü gününe borcun tamamının ödenmesi yeterli oluyor.
 
Yukarı