IBAN olan ön ödemeli kart önerisi

sametlol21

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba, ben 18 yaşındayım. IBAN olan ön ödemeli kart istiyorum. Kısaca başkalarının bana benim başkalarına yollayabileceğim IBAN olan bir ön ödemeli kart istiyorum. Bileniniz varsa hangisine başvurmalıyım?

Şöyle yapıyorsun.
Çevrende ATM'sini çok gördüğün ve o ATM'lerin sürekli işgal edilmediği bir banka şubesine gidip ben vadesiz hesap açmak istiyorum diyorsun. İçine para atıp ister kart ile fiziksel olarak, ister kart üzerindeki bilgiler ile internet üzerinden alışveriş yapabiliyorsun.

Şöyle yapıyorsun.
Çevrende ATM'sini çok gördüğün ve o ATM'lerin sürekli işgal edilmediği bir banka şubesine gidip ben vadesiz hesap açmak istiyorum diyorsun. İçine para atıp ister kart ile fiziksel olarak, ister kart üzerindeki bilgiler ile internet üzerinden alışveriş yapabiliyorsun.
Güzel bir nokta. Halkbank ve Ziraat Bankası ATM'lerine çullanıyorlar genelde.

Enpara kullanıyorum şuana kadar ne para yatırırken ne para çekerken 1lira kesinti olmadı, vadesiz kartlarda aynı kapıya çıkıyor zaten, hem bankaya gitme derdide yok. Sitesinden başvuru yapıyorsun bir temsilci verdiğin adrese gelip sana kartı veriyor. Ben kartı aldığımda müsaitseniz kartı teslim etmeye geleceğim diye aramıştı çalışan, o esnada dışarda olduğum için bulunduğum adrese gelip teslim etmişti.

Vadesiz hesap işini görecektir. Vadesiz hesap açıldığında otomatik olarak banka kartı çıkacak. Bu kartın kredi kartı işlevi yok.

Özel olarak kredi limiti bulunan bir kart istiyorsan bildirmen gerek. Gelir durumun kredi kartına uygun olduğu doğrulandığında kredi kartı çıkar.

Kesinti durumu değişik burum durum.
Bankaya ve hizmetine göre değişiyor.

ATM üzerinden para çekmek için belli bir sınır var mesela genel olarak.
Para gönderimi durumunda bazı bankalar kısıtlama yapabiliyor. Bankanın kendi bünyesinde aktarıldığı zaman bir sorun yokken diğer bankalardan bir müşteriye gönderimde kesinti gibi etkenler ortaya çıkabiliyor. (Bunu her banka yapıyor.)
24 saatlik süre üzerinden gönderim kısıtlaması olabilir. Çoğu banka belli bir sayı sınırı koyabiliyor. Para miktarı limiti duruma göre değişiyor.

Son düzenleme:
18 yaşındasın en mantıklısı banka hesabı açtırmak. Enpara kullan kapına kadar getirsinler. Yanına Papara alıp indirimlerden yararlanırsın.

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim fakat ailem banka hesaplarına falan olumsuz yaklaşıyor nedense. Papara kullanıyorum fakat iban ile sadece kendi adıma yükleme yapabiliyorum başkası bana yollayamıyor veya ben onlara yollayamıyorum. Sonuç olarak bana ön ödemeli ve iban lı bir kart lazım bildiğiniz varsa başka yorumlarınızı bekliyorum.

Geri
Yukarı