İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Dün gece haklı talepleri için eylem yapan öğrencilerin isteği yerine getirildi

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Geçtiğimiz gün Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencileri protesto etmişti. Öğrenciler güvenlik, yemek ve internet kotası hakkında taleplerini dile getirmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrencilere söz vermişti. İmamoğlu sözünü yerine getirdi, öğrencilerin taleplerini yerine getirdi. İmamoğlu'nun konu hakkındaki açıklamasına bakalım:

Dün gece haklı talepleri için eylem yapan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencilerine söz vermiştim.
Bugün;
📌Ücretsiz internet sağladık
📌İETT otobüs seferleri artırıldı
📌Güvenlik için yola kamera ve aydınlatma çalışması yapılacak
📌Zabıta ekiplerimiz de kontrolde olacaklar

Öğrencilerin isteğini yerine getiren bir başkan görmek mutlu ediyor diyebilirim. Öğrencilerimizi rahat yaşatmamız gerekmekte, onlar doğal temel haklarını istemişti. İmamoğlu'da onları kırmadı ve yerine getirdi. Helal olsun.

Kaynak.

@LOTR Manyağı, Ekrem Bey öğrencilerin yanında olarak doğrusunu yapıyor. Öğrenciler unutmaz bu günleri.
Aynen öyle. Kimileri geleceğe yatırım diye bakabilir olaya. Bunda da bir sorun görmüyorum ben. Öğrencilerin sorunları çözüldü mü? Evet. Bunun karşılığında öğrenciler de pekala oy haklarını Ekrem Bey'den yana kullanabilir .

Yeni konular

Geri
Yukarı