iBook G4 Kapanma Sorunu

frt8201

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Elimde İBook G4 modeli pc var. Arkadaşımdan aldım. Ancak bu cihazı açıyorum ses geliyor ekran açıldığında İpad kapalı yazıp cihaz kendini kapatıyor. Bu tür bir cihaza yabancı olduğum için soruyorum :

1. Yazılım mı yanlış yüklenmiş eğer öyle ise ;
2. Hangi yazılımı nasıl yükleyebilirim ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
0YvVK.jpg

Cihaz resimde göründüğü gibi 1 sn ekran görüntüsü veriyor. Sonrasında kendisini kapatıyor. Tekrar açmak için hiç bir tuş power tuşu da dahil olmak üzere işe yaramıyor. Güç kablosunu çıkarıp takınca açılıyor, önde beyaz bir lamba yanıp sönüyor. Sizin için bir anlam ifade ediyor ise tabii. Tuş kombinasyonu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

- - - Güncellendi - - -

Kısayol tuşları ile uğraşırken resimdeki ekran görüntüsü geldi. Bu ekran ile yeniden bir kurulum yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Bey cihazım ile uyumlu olan yazılım versiyonunu yazabilirseniz eğer bende ona göre indirip boot etmeye çalışacağım. Yardımınız için teşekkür ederim.

Modele göre değişmekte:

(12 inç) iBook G4
Model iBook G4iBook G4 (Early 2004)iBook G4 (Late 2004)iBook G4 (Mid 2005)
Çıkış tarihiEkim 22, 2003Nisan 19, 2004Ekim 19, 2004Temmuz 26, 2005
Orijinal İşletim SistemiMac OS X 10.3 “Panther”Mac OS X 10.4 “Tiger”
En Yüksek İşletim SistemiMac OS X 10.4.11 "Tiger"
Gayri resmi Mac OS X 10.5 “Leopard” desteği
Mac OS X 10.5.8 "Leopard"

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı