İç Anadolu bölgesi Millenicom önerir misiniz?

noname92

Kilopat
Ben 2019 Ocak ayından bu yana Turknet VDSL 35 Mbps kullanıcısıyım ve Aksaray'da ikamet ediyorum. Çok oyun oynar ve Twitch yayınlarını takip ederim. Çizim tasarım işiyle uğraşıyorum ve her an görüntülü iş konuşması yapıyorum (bir yayıncı gibi ekranımı paylaşıyorum).

İlk 7 ay hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadım. Sonrasında ufak tefek takılmalar derken korona muhabbetinden dolayı mıdır bilmiyorum tam 3 haftadır istisnasız her gün ve her an sıkıntılı oldu internetim ve çevremdeki ve başka illerdeki Turknet'li arkadaşlarıma sorduğumda sıkıntı olmadığını söylüyorlar. Tracert ve ping gönderme işlemlerinde de sıkıntı tam Turknet sunucularında başladığını görüyorum. Her iki durumu göz önüne aldığımda kasıtlı bir yavaşlatma olduğunu zannediyorum. Bu hem işimi aksatıyor hem eğlencemi. Özellikle şu günlerde iyice bunalttılar.

Destek istedim "5 gündür sıkıntı ile ilgili bilgi vereceğiz." yanıtından başka bir yanıt vermediler. İnternet arayışına girdim. Altyapım Türk Telekoma ait ama daha beter olduğunu biliyorum. Superonline düşünüyorum ama taahhütlü olduğundan herhangi bir sıkıntı yaşadığımda mağdur olacağımı düşünüyorum.

En uygun olarak Netspeed ve Millenicom tarifeleri gözüme çarptı. Millenicom Socar Türkiye'den dolayı bir güvence verdi. İç Anadolu Bölgesinde bu İSS kullanan var mı? Geçmemi önerir misiniz?

Hocam aşağıda verdiğim linkten oturduğunuz yerin hızını sorgulayabilirsiniz. Millenicom'u eskiden kullanırdık. Ben pek memnun kalmadım fakat kalan arkadaş sayısı bir hayli fazla.

Bilmek zor bence. İç Anadolu bölgesi genellemesi yapmak da yanlış. Bırakın aynı bölgeyi, aynı ilçe içinde farklı mahallelerde bile bir tarafa iyi hizmet gelirken başka tarafa gelemeyebiliyor. Genel olarak millenicom konusunda memnuniyet imajı var gözümde. Tavsiyem, hızını sorgula fiyatları karşılaştır ve dene. Taahhüt olayı yoksa tekrar dönüş yapman mümkün olacaktır. Bana göre en iyi 3 ISS sırasıyla:
1- TurkNet
2- Vodafone Fiber (ADSL konusunda sıkıntılı fakat fiberde başarılılar)
3- Millenicom olarak sıralanabilir.

Ben 2019 Ocak ayından bu yana TürkNet VDSL 35 Mbps kullanıcısıyım ve Aksaray'da ikamet ediyorum. Çok oyun oynar ve Twitch yayınlarını takip ederim. Çizim tasarım işiyle uğraşıyorum ve her an görüntülü iş konuşması yapıyorum (bir yayıncı gibi ekranımı paylaşıyorum).

İlk 7 ay hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadım. Sonrasında ufak tefek takılmalar derken korona muhabbetinden dolayı mıdır bilmiyorum tam 3 haftadır istisnasız her gün ve her an sıkıntılı oldu internetim ve çevremdeki ve başka illerdeki TürkNet'li arkadaşlarıma sorduğumda sıkıntı olmadığını söylüyorlar. Tracert ve ping gönderme işlemlerinde de sıkıntı tam TürkNet sunucularında başladığını görüyorum. Her iki durumu göz önüne aldığımda kasıtlı bir yavaşlatma olduğunu zannediyorum. Bu hem işimi aksatıyor hem eğlencemi. Özellikle şu günlerde iyice bunalttılar.

Destek istedim "5 gündür sıkıntı ile ilgili bilgi vereceğiz." Yanıtından başka bir yanıt vermediler. İnternet arayışına girdim. Altyapım Türk Telekom'a ait ama daha beter olduğunu biliyorum. Superonline düşünüyorum ama taahhütlü olduğundan herhangi bir sıkıntı yaşadığımda mağdur olacağımı düşünüyorum.

En uygun olarak NetSpeed ve Millenicom tarifeleri gözüme çarptı. Millenicom socar Türkiye'den dolayı bir güvence verdi. İç Anadolu bölgesinde bu ISS kullanan var mı? Geçmemi önerir misiniz?

Hocam bende Aksaray'da ikametgah etmekteyim acaba bağlattınız mı? Bende Millenicom bağlatmaytı düşünüyorum. Tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?

Hocam bende Aksaray'da ikametgah etmekteyim acaba bağlattınız mı? Bende Millenicom bağlatmaytı düşünüyorum. Tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?
Ben Superonline 24 Mbps'ye kadar limitsiz VDSL paketine geçtim. Aylık 100 TL ve 12 ay taahhütlü. 1.5 ay kadar oldu. Sıkıntı yok.
Turknet 100 Mbps aylık 86 TL kullanıcısı idim. Altyapım 82 Mbps download 25 Mbps upload destekliyor. Ama hızım yurt içi 82 Mbps kullanabiliyordum fakat yurt dışına gelince (CS:Go, PUBG, Twitch vb.) kesinlikle kullanılamaz halde gecikme yaşıyordum. Bunu bilerek yaptılar. Bende ISS değiştirdim. Kesinlikle Turknet önermiyorum.
Millenicom çok araştırdım. Donanımhaber forumunda iletişim destek veren hizmet ekibi var ISS'lerin. Bir çok kullanıcı görüşleri var ve hepsini okudum. Çok Millenicom geçen kullanıcı vardı. Ama Turknet'e göre daha az şikayet eden kullanıcı var ve geçenlerin birçoğu memnun gibi.
Geçmişte iki ISS firmasınında müşterisi olaraktan tecrübe olarak Aksaray'da Ttnet ve Turknet'den uzak dur bence. Ama Aksaray'da bazı mahallelerde Ttnet'in fiber altyapısı var. Eğer fiber altyapı varsa, o konu hakkında fikrim yok.

Ben Superonline 24 Mbps'ye kadar limitsiz VDSL paketine geçtim. Aylık 100 TL ve 12 ay taahhütlü. 1.5 ay kadar oldu. Sıkıntı yok.
TürkNet 100 Mbps aylık 86 TL kullanıcısı idim. Altyapım 82 Mbps download 25 Mbps upload destekliyor. Ama hızım yurt içi 82 Mbps kullanabiliyordum fakat yurt dışına gelince (CS:GO, PUBG, Twitch vb.) kesinlikle kullanılamaz halde gecikme yaşıyordum. Bunu bilerek yaptılar. Bende ISS değiştirdim. Kesinlikle TürkNet önermiyorum.
Millenicom çok araştırdım. Donanımhaber forumunda iletişim destek veren hizmet ekibi var ISS'lerin. Bir çok kullanıcı görüşleri var ve hepsini okudum. Çok Millenicom geçen kullanıcı vardı. Ama TürkNet'e göre daha az şikayet eden kullanıcı var ve geçenlerin birçoğu memnun gibi.
Geçmişte iki ISS firmasınında müşterisi olarakdan tecrübe olarak Aksaray'da TTNET ve TürkNet'den uzak dur bence. Ama Aksaray'da bazı mahallelerde TTNET'in fiber altyapısı var. Eğer fiber altyapı varsa, o konu hakkında fikrim yok.

Çok teşekkür ederim. Görünen o ki Millenicom'u deneyecek gibiyim.

Geri
Yukarı