İç Güvenlik Yasası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Halkçılık , herkesin eşit olmasını gerektirmiyordu mu? Evet tam da Türkiye .
Devletçilik ülkenin sanayi girişimlerini desteklenmesi değil mi? Her yer satıldı evet burası Türkiye.
Milliyetçilik , kendi milletine başka ülkeden gelen adamlara tanındığından daha az hak ve yardim sağlıyor . Evet burası yine Türkiye.
Cumhuriyetçilik, bir şey açıklamada gerek var mi? Padişah bey gelsin. Burası da Türkiye.
İnkılapçılık , yenilikleri kendine adapte etmek ve yeniliklere açık olmak değil mi? Evet Osmanli'ya , eski geri kafaliligindan yıkılan o Osmanlı'ya dönmek isteniyor. İşte sana Turkiye Cumhuriyetinin kurucusunun ilkeleriyle asıl Turkiye'nin ne hale geldiğinin farkı.

Laikliğin kamu politikası olarak uygulandığı dönemleri de yazıyor tarih kitapları ve anlaşılan o ki tam bir faşist dönemmiş. Ayrıca Türkiye'de ne zaman demokratik bir dönem yaşanmış ki ? Üniversite mezunu olmayanların oy hakkının olmaması yada "oyu haiz meşru bir vatandaş" olmanın şartı olarak herhangi bir eğitim kurumundan mezuniyet şartı koşmakta ağır faşizmdir. İlkel toplumlarda sakat doğan çocukları öldürmenin siyasi karşılığıdır."Kahpe Yunan" bilmem ne ermeni diye marş söyletilen ordunun demokrasi koruyucusu olduğunu falan yutturmaya çalışan kesim. Bugün iktidar gücünü kaybedince şeker şakacı demokratlara dönüştüler. Sahi bu AKP denilen yeni hakim gücü de özel ve itinayla uygulanan bir faşizm türü var etti "28 Şubat". O zamanların zalimleri şimdi mazlum olmuşlar üzülsek mi ?

Klavuzu internet, twitter, yorum olan yarı cahillerden gelen zararlar malumunuz. Cahil ikna edilir yarı cahil ikna edilemez.
Önyargılar asla değişmedi. Lanet olası kriterler. "Üniversite" mezunu olanın üniversite mezunu olmayana tahammülü olmadığı şu zamanda, memlekette belliki ideolojilere oyuncak olmuş insanlar dominant karakterde. Dün çobanla sanatçının verdiği oyu tartışan zihniyet şimdi onlara söz hakkı tanımıyor. Yarın yaşama hakkı tanımazlar kim bilir.

Kendi tarihini bilmeyenin coğrafyasını başkaları çizer. Böyle giderse karalama kağıdı olabilir.

Son düzenleme:
Sadece üniversite mezunları oy kullanmalı diyenler acaba kızgınlıkla lafın gelişi mi konuşuyorlar yoksa gerçekten mi böyle düşünyorlar ? Çünkü bu fikir sayamayacağım kadar çok sebeple yanlış. Mesela üniversite mezunu diyorsunuz ama Tıp ya da Elektronik Mühendisliği mezunu ile dandik bir bölümden mezun olanın oyları aynı mı sayılacak? Fikriniz daha en başından kendi içinde çelişiyor. O zaman belirli katsayılar belirlensin doktora yapanların oyu şu kadar birim sayılacak, üniversitedeki not ortalaması şu kadar etkileyecek gibi formüller bulunsun.

Onu geçtim de bir insanın kültür seviyesini üniversite mezunu olup olmaması ile mi ölçüyorsunuz? Bill Gates oy kullanmamalı o zaman. Sadece Bill Gates mi, üniversite bitirmemiş bir sürü büyük adamın ismini sayabilirim. Ama herkesin "helal olsun" diyebileceği bir bölümden çok yüksek notla mezun olup kafası hiçbir şeye basmayan insanlar da gördüm. (Çok yakın çevremde de var böyle insanlar, siz de rastlamışsınızdır böylelerine.) O zaman ne olacak mesleklere ya da gelir seviyesine göre mi insanları kategorize edeceğiz. Ne yapmalıyız IQ testi mi yapalım? Bu sefer benim zekamı yanlış ölçtüler, IQ testleri güvenilir diyenler de çıksın.

Yani kısaca insanları kalitelerine göre sınıflandırmaya kalktığınızda işin içinden çıkamazsınız. Diyelim ki insanların zekalarını ve kültürlerini ölçtünüz ve kimlerin oy kullanıp kullanmaması gerektiğine karar verdiniz. Sizce bunu başarsanız bile yaptığınız doğru mu? Çok zeki ve bilgili olan ama ülkenin batmasını isteyenler ne olacak? Ülkenin kötülüğü adamın menfaatineyse ve herhangi bir vicdani sorumluluk hissetmezse ne yaparsınız? Sağduyu okumakla mı kazanılıyor? Dahi olduğu halde ahlaken çökmüş insanlar yok mu? Hitler cahil ve aptal mıydı?

Tartışmaları iddianın kendisi yerine iddiayı ortaya atan üzerine çekmek asla huyum değildir ama "Çoban ile benim oyum bir olur mu?" sözünü ilk kimin söylediği son derece ironik. Acaba kendini çok zeki, çok kültürlü ve çok sağduyulu hisseden insanların tamamı gerçekten öyleler mi? Buradaki kimse üzerine alınmasın, kast ettiğim sizler değilsiniz.

Beğenseniz de beğenmeseniz de demokrasi dışında bir seçeneğimiz yok. Hangi sistem gelirse gelsin dezavantajları olacaktır. Dünyadaki milyarlarca insanları huzur ve barış içinde yaşatmak imkansızdır.

Ben sokulmak istediğimiz ortamı söyleyim. Din mezhep ayrımının tavan yapacağı, bebek katilinin mecliste yer alacağı, hak savunanların çapulcuvs ilan edileceği, parça parça bölüneceğimiz bir ülkeye doğru gidiyoruz. Padişah ise kendi saltanatı ve keyfi peşinde. Yaptırdığı saraycığın sadece 1 aylık elektrık faturası ile kaç bin insan doyar gerisini siz düşünün. Yazık ülkeme ahir zaman alametleri bunlar cahilin yönetici olacağı zamanlar.

Konuyu açan arkadaş liseden yeni mezun herhalde fantezi dünyası çok geniş. Karşı olabilirsiniz, ama bu şekilde bir ifade; " Mesela genç, güzel bir bayansınız bir polis memuru sizi beğendiği zaman hiç bir gerekçe ve ya yazılı belge göstermeden sizi gözaltına alabilir. Sizi arabasına bindirdikten sonra tenha ormanlık bir yerde sizi taciz ve ya tecavüz ederek serbest bırakır.", son derece çirkin.

Birseyler yazmak istiyorum ama, an itibari ile 5 yetkili var forumda, istediklerimi yazsam 11 gün uzaklastirilirim. :)
En yumusak sekilde anlatmaya calisayim tek cümle ile ; Siz sectiniz, Siz basa getirdiniz. Simdi cikan yasa vs.'lere itiraz etme gibi bir lüksünüz yok.
Kuzu kuzu kabul edeceksiniz tüm yasalari, tüm haksizliklari, tüm icraatlari.

Duydunuz mu? Kuzu Kuzu... :)

Kamera kayıtları sabittir. Bakınız masum arkadaşlarımız ekmek almaya giderken masum masum kaldırım taşı kırıyor .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkesin inancı kendinedir. Dini inançlar devleti yönetmemelidir. Müslümanı camide , hristiyanı kilisede, yahudiyi sinagogda görmeliyiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı