İç savaş görür müyüz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar mültecinin içeri alınmasında başka ne neden olabilir ki? Şimdiden yangın bölgelerinde halk silahlarıyla nöbet tutuyor insanların sabrı kalmadı artık. Bence iç savaş olsa da Türkiye'li kendi vatandaşını öldürmez (ama AKP'li dayıların ne yapacağı belli olmaz şu bu terörist diye yukarıdan duyarlarsa her yer kan gölüne döner). Olan mültecilere olur ki bu konudan şikayetçi olmam. Yıllardır o kadar tiksindim ki şu araplardan ırkçılığa başlamama ramak kaldı

Sırf şu yüzden evde 9mm tabanca tutuyorum. Artık paranoyak olmak üzereyim. İspanya da 1937'de Avrupa'nın göbeğinde ki iç savaş da bile 500.000 insanın akıbeti bilinmemekte ve kaybolduğu yazıyor. Türkiye de 80M insan var. Ve çok fazla ideolojik cephe var. Bu ülke iç savaşı çok zor kaldırır.
Ülke zaten sağ ve sol olarak ikiye ayrılmış. Durum iç açıcı değil.

Sağ sol olayı 1980 darbesi öncesi 1967-1980 arası iç savaşa yakın olduğumuz bir dönemde yaygındı. Şimdi ki sağcılar yani milliyetçiler, merkezciler, solcular ve demokratlar. Şu anki muhafazakar islamist yönetimden nefret eder oldu.

Hala mülteciler gelmeye devam edip.
Ormanlar yanar.
Ekonomi düzelmezse.
2 - 3 ay sonra çıkabilir.

Bir halt çıkmaz. 2-3 ay sonra da ellerine telefonu alıp "mültecileri istemiyoruz, ormanları söndürün, dolar 10 TL" diye yazıp telefonu bir kenara bırakırlar. Gözünüzde büyütmeyin bu kadar, sesleri sosyal medya dışında çıkmaz onların.

Ampüllüler bile artık dönmeye başladı. İç savaş olursa da askerlerin laik tarafta değil, milliyetçi tarafta olacağını düşünüyorum. Maalesef askerlerimiz laiklikten ziyade milliyetçiliye döndü.

28 Şubattaki laik askerler nerede...

Ampüllüler bile artık dönmeye başladı. İç savaş olursa da askerlerin laik tarafta değil, milliyetçi tarafta olacağını düşünüyorum. Maalesef askerlerimiz laiklikten ziyade milliyetçiliye döndü.

Geçenlerde bir yazıda Kemalizm'in en son biteceği yer ordudur ibaresi gördüm. Hala çok sayıda subay ve grup mevcut. Bu yüzden ordudan ümidi kesmeyin. İstedikleri kadar subayları tasfiye etsinler. O direk yıkılmaz.

Geçenlerde bir yazıda Kemalizm'in en son biteceği yer ordudur ibaresi gördüm. Hala çok sayıda subay ve grup mevcut. Bu yüzden ordudan ümidi kesmeyin. İstedikleri kadar subayları tasfiye etsinler. O direk yıkılmaz.
Umarım öyledir hocam. Özgürlüğü, laikliği, demokrasiyi savunan askerlerimiz bitmediyse ne mutlu bize.

Şunu da bırakalım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ortada problemler var ama arkasına bakmak lazım. Şimdi nasıl gördüğünüze ve hangi habere kimin yaptığı habere, daha doğrusu neye inanırsanız öyle görürsünüz. Bana kalırsa iç savaş değil de daha çok içi karıştırma var gibi. Bilemem ama iç savaş çıkmaz.

Bir halt çıkmaz. 2-3 ay sonra da ellerine telefonu alıp "mültecileri istemiyoruz, ormanları söndürün, dolar 10 TL" diye yazıp telefonu bir kenara bırakırlar. Gözünüzde büyütmeyin bu kadar, sesleri sosyal medya dışında çıkmaz onların.

Bence bu olay yavaştan büyümeye başladı. Bence yakında bir iç savaş çıkabilir.

Bence olabilir çünkü Türkiye'de Türk istemiyorum diyorlar Twitter'de bir tanede kız gördüm Atatürk'e ve itfaiyecilere su taşıp ölen çoçuğa falan ne biçim küfürler etmiş görmeniz lazım Suriye'li kız, bence olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı