İçerisinde SSD bulunan laptop daha hızlı açılır mı?

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Benim laptopum SSD 500 GB'lı bir laptop. Ben bir video izledim HDD vs SSD'li PC karşılaştırması yapıyor. SSD'li 10 saniyede açılırken HDD'li 32 saniyede açıldı, ben harddisk alsam laptopuma takıp benim laptopumun açılma süresi 15 saniye falan o artar mı? Ben harddisk daha uygun diye almak istiyorum. İşte 20 GB'lik dosyayı SSD 1 dakikada, HDD 8 dk kopyalıyor. O önemli değil ama PC yavaşlar mı? Nasıl oluyor biri açıklık getirebilir mi? Yani şimdi ben harddisk alacağım, sadece oyunları oraya yüklemek için yine de mantıksız olur mu yani? Ama sadece oyun atacağım içine. 1TB harddisk 600 lira, 250GB SSD 600 lira. Onun için yani harddisk alırsam PC kaç saniyede açılacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim laptopum SSD 500 GB'lı bir laptop. Ben bir video izledim HDD vs SSD'li PC karşılaştırması yapıyor. SSD'li 10 saniyede açılırken HDD'li 32 saniyede açıldı, ben hard disk alsam laptopuma takıp benim laptopumun açılma süresi 15 saniye falan o artar mı? Ben hard disk daha uygun diye almak istiyorum. İşte 20 GB'lik dosyayı SSD 1 dakikada, HDD 8 dk kopyalıyor. O önemli değil ama PC yavaşlar mı? Nasıl oluyor biri açıklık getirebilir mi? Yani şimdi ben hard disk alacağım, sadece oyunları oraya yüklemek için yine de mantıksız olur mu yani? Ama sadece oyun atacağım içine. 1TB hard disk 600 lira, 250GB SSD 600 lira. Onun için yani hard disk alırsam PC kaç saniyede açılacak?

Benim 320 GB'lik Kioxia'nın SSD'si var çok iyi iş görüyor 8 GB'lık dosyayı 1 saniye de aktarım yapıyor benim düşüncem en kötü SSD en iyi HDD'den daha performanslıdır
Daha hızlı açılır internette testleri var

Geri
Yukarı