İçimde kalan tır şoförlüğü

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Selamlar, dedem 1970 senelerinde Avrupa-Türkiye tırcılık yapmıştı. Şu an babamda şoför ama bundan önceki 35 yıl otobüs şoförlüğü yapmıştı. Tabii bu bağlamda küçüklükten beri tır oyunlarından, büyüklerden görmekten falan artık iyice içime işledi. Özellikle şu dizel motorların sesi, Scania yeni kasasının tasarımı falan çok hoşuma gidiyor. Hatta günlük hayatta nadiren işlerimi yaparken arkaya aşağıdaki link tarzı videoların motor sesini dinleyerek yapıyorum. Biliyorum yapılacak çekilecek iş değil, o yüzden üniversite okuyacağım zaten. Ama büyük ihtimal ölene kadar bu tır hevesi içimde kalacak. Her ne kadar başka insanlar dışarıdan tır şoförlüğüne kötü olarak baksa da o Scania'nın kendisi sanat eseri benim için.
Var mı sizin böyle ilginç sevgileriniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tırcılık yapacaksan Türkiye'de yapmamalısın en azından hakkını alabileceğin bir ülkede yapman iyi olur ama bence sen sadece hobi olarak iyi taraflarını görüyorsun o işin zorluklarını düşündüğünde emin ol eksisi artısından fazla olacaktır. Tırcılık bence son çare olarak görülmeli.

Hocam benimde içimde Ambulans şoförü olmak var, küçüklüğümden gelen bir istek. Bu yaz herhangi bir aksilik olmaz ise, hem Üniversite mi bitireceğim, hem de ambulans şoförü lisansı alacağım. Bu işi yapmasam bile içimden gelen bir istek var.

Ne desem bilemedim. Allah akıl fikir versin desem yanlıs anlasılırım. Hakkında hayırlısı..
Ne diyebilirsin mesela? Mühendislik potansiyelim varken tır şöförü olmam dedim en baştan.
Biliyorum yapılacak çekilecek iş değil, o yüzden üniversite okuyacağım zaten.

Tırcılık yapacaksan Türkiye'de yapmamalısın en azından hakkını alabileceğin bir ülkede yapman iyi olur ama bence sen sadece hobi olarak iyi taraflarını görüyorsun o işin zorluklarını düşündüğünde emin ol eksisi artısından fazla olacaktır. Tırcılık bence son çare olarak görülmeli.
En başta bu işi yapacaklar TR'de olmamalı zaten. Amerika yada Avrupa içinde olmaları gerekiyor.

Ehliyeti alırken tır kullanabilecek olduğunuz sınıfların ehliyetini de alın. En azından ileride bir gün kiralar uzun yol yapar hevesinizi alırsınız.

Volvo varken ne scaniası kardeşim. Tırcı ol yoluna bak okumak sarmıyorsa.
Bir Volvo XF dururken başka tırlara gözüm gitmiyor benim. İş olarak çağımız için çok geri düşmüş bir iş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O zaman size bunlar uyar :D

Ehliyeti alırken tır kullanabilecek olduğunuz sınıfların ehliyetini de alın. En azından ileride bir gün kiralar uzun yol yapar hevesinizi alırsınız.
E ehliyeti için galiba 23-24 yaş ve bazı belgeler gerekiyor. Mantıklı değil o yüzden çalışmayacak birisi için.

Herkes gibi ben de son çare olarak düşünüyorum ama galiba 2 sene kadar başlayacağım bu işe. Biraz Türkiye'de tutunmaya çalışacağım, beceremezsem hedefim transportcu olmak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı