İçinde yaşadığımız evren devasa bir varlığın beyin hücresi olabilir mi?

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, yaşadığımız evrende göreceli farklı boyutlar olduğu gerçek. Vereceğim fotoğraflardaki benzerlikler bana paralel evrenlerin gerçek olabileceği düşüncesini yaklaştırıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Tahmin edebileceğiniz gibi bize verilen duyular sadece bizim için standart olan boyutu algılamaya yarıyor. Gerçekte nasıl göründüğünü bilemiyoruz. Farklı boyutlardaki ayrıntıları ayırt edemememiz ve o boyutları algılayamamız normal sanırım. Peki her beyin hücresi farklı bir evren olabilir mi? Bu şekilde iç içe sonsuz sayıda evren olması mümkün müdür?

beynin-karanlik-maddesi-1.jpg

f51d4d988e1aead47de01b39080d809c.jpg

structure-brain-cell-universe-internet-1.jpg

Bilmedigini seyi bildigimiz bir seyle iliskilendirip sanki onu biliyormus gibi yapmaya cok merakliyiz. Bilmiyorum diyememek modern insanin en buyuk problemlerinden bence.Her seyi neyi bilmedigini bilmekle basliyor cunku.
Bahsettiğin gibi davranan çok insan gördüm, her şeyi bilmek zorundaymış gibi hissedip kendini rezil eden. böyle kadar çok insan var ki. Ancak üzerime alınmıyorum zaten bir soru paragrafı koydum oraya.
Dostum, olasılıklar sonsuz. Doğuştan, içgüdüsel olarak moleküler transportasyon yani ışınlanmayı bilen, aşırı ilkel varlığın anüsünde yaşayan birer mikroptan bile ibaret olabiliriz.
Mikrop olduğumuz garanti zaten.

Geri
Yukarı